Zaloguj się

Kody kreskowe na dokumentach celnych

Jak donosi Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, od 1 stycznia 2021 r. francuskie oraz brytyjskie władze celne będą wymagały przedstawiania kodów kreskowych widniejących na dokumentach celnych, np. MRN, TAD, EAD.

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez ZMPD, w celu uzyskania przepustki Eurotunnel Border Pass kody te można będzie wysłać władzom celnym z wyprzedzeniem, bądź też kierowca będzie mógł okazać je tuż przed przeprawą na terminalu w tzw. Pit stopie.
Aby uniknąć dużej liczby kodów kreskowych przypisanych do pojazdu, należy zgrupować je w jeden kod w elektronicznej kopercie. W tym celu francuskie władze celne stworzyły specjalną aplikację ułatwiającą grupowanie kodów.
Należy pamiętać, że maksymalna liczba kodów kreskowych, które można zeskanować w Pit stopie, wynosi 12 na pojazd. Pojazdy posiadające więcej kodów kreskowych nie będą mogły opuścić terminalu i kontynuować podróży. W przypadku wystąpienia liczby kodów kreskowych ponad dopuszczalny limit należy je wszystkie zgrupować w jeden kod koperty za pomocą wspomnianej wcześniej aplikacji internetowej.

Kody kreskowe można również wysłać z wyprzedzeniem za pośrednictwem własnego konta internetowego Eurotunnel i w ten sposób uzyskać przepustkę Eurotunnel Border Pass. Pojazd zostanie automatycznie rozpoznany, więc kierowca nie będzie musiał dokonywać żadnych formalności na Pit stopie, ponieważ wszystkie wymagane dane zostaną przekazane władzom celnym z wyprzedzeniem.
ZMPD zdecydowanie rekomenduje kierowcom korzystanie z konta internetowego na platformie Eurotunnel w celu uzyskania przepustki oraz grupowanie kodów kreskowych w jeden kod koperty, co zapewni szybkie i płynne przekroczenie granicy.

Źródło: ZMPD

O innych zastosowaniach kodów kreskowych czytaj także:
- Większa efektywność sprzedaży B2B w branży budowlanej dzięki standardom GS1
- Kody kreskowe ułatwią zakupy osobom niewidomym
- "Paperless" dla sprawniejszego przyjęcia dostawy

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 grudzień 2020 14:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe