Zaloguj się

Łukasiewicz-ILiM partnerem EIT Urban Mobility

Łukasiewicz-ILiM partnerem EIT Urban Mobility Fot. Pixabay

Walne Zgromadzenie EIT Urban Mobility 14. grudnia br. podjęło decyzję o włączeniu do swojej wspólnoty Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania, w wyniku czego instytut uzyskał status partnera pierwszej kategorii (Tier 1) w EIT Urban Mobility. W 2020 roku decyzją Walnego Zgromadzenia EIT Urban Mobility do grona partnerów zostało włączonych pięć podmiotów z Europy, w tym tylko 3 jako partnerzy pierwszej kategorii.

- Partnerstwo w EIT Urban Mobility to nasz kolejny krok w ramach współpracy z tą wspólnotą. W tym roku Ł-ILIM uzyskał już status EIT Urban Mobility Hub w Polsce (punkt kontaktowy) oraz dofinansowanie do projektu dotyczącego innowacyjnych zatoczek logistycznych, który realizujemy razem z Miastem Poznań oraz Uniwersytetem w Mariborze. Partnerstwo w EIT Urban Mobility umożliwi nam realizację naszych kolejnych, innowacyjnych pomysłów, także wspólnie z innymi instytutami Łukasiewicza - wskazuje dr Przemysław Zawodny, Zastępca Dyrektora Łukasiewicz-ILIM.

W I kwartale 2021 roku Centrum Łukasiewicz i Łukasiewicz-ILiM planują uruchomienie Wyzwania Łukasiewicza na projekty, które będą mogły zostać złożone w EIT Urban Mobility. Jest to możliwe właśnie dzięki partnerstwu Łukasiewicz-ILIM. Szczególne gratulacje należą się więc zespołowi Łukasiewicz-ILIM zaangażowanemu we współpracę z EIT Urban Mobility!

EIT Urban Mobility jest jedną ze wspólnot Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, która działa w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego i ma na celu wsparcie badań, innowacji, edukacji i przedsiębiorczości w obszarze mobilności miejskiej.
Jednocześnie, wszystkich przedstawicieli biznesu, edukacji oraz nauki zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze "The European Institute of Innovation and Technology (EIT): Knowledge and Innovation Communities and HUBs", który będzie poświęcony różnym wspólnotom EIT w Polsce. Webinar odbędzie się 15 stycznia 2021 roku. Celem webinaru będzie przybliżenie działań realizowanych w Polsce przez wszystkie wspólnoty EIT.

Rejestracja na webinar jest otwarta do 13 stycznia 2021 r. na stronie: https://ncbr.clickmeeting.com/webinar-on-the-eit-kics-for-poland/register

Źródło: Centrum Łukasiewicz

Ostatnio zmieniany w piątek, 18 grudzień 2020 15:00
Zaloguj się by skomentować