Zaloguj się

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii Fot. Pixabay

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii - Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka w Rumunii jest piątym - po Słowenii, Czechach, Węgrzech i Słowacji - zagranicznym podmiotem operatora, uruchomionym w ciągu zaledwie ostatnich dwóch lat.

Nowa spółka Rohlig Suus Logistics w Bukareszcie oferuje usługi logistyczne związane z transportem kolejowym, morskim oraz lotniczym, planuje także rozwój w transporcie drogowym. Wśród kluczowych sektorów, do których Rohlig Suus Logistics kieruje ofertę, są m.in. sektor motoryzacyjny, IT, retail, farmaceutyczny czy spożywczy.

Rumunia jest jednym z krajów Unii Europejskiej o najszybciej rosnącym PKB. W ostatnim kwartale 2019 r. zajęła pod tym względem drugie miejsce, a w pierwszym kwartale 2020 r., pomimo pandemii Covid-19, jako jeden z nielicznych krajów utrzymała wzrost gospodarczy. Dynamicznie rozwijający się rynek wykazuje również coraz większe zapotrzebowanie na usługi logistyczne. W ciągu ostatnich trzech lat łączna powierzchnia magazynowa w tym kraju wzrosła o blisko połowę, osiągając na koniec czerwca br. poziom 4,7 mln m kw. Według szacunków firmy doradczej Colliers International segment ten w najbliższych latach może wynieść nawet 8 mln m kw.

- Nawet w czasach pandemii koronawirusa nie zatrzymujemy rozwoju i konsekwentnie realizujemy strategię ekspansji międzynarodowej. U jej podstaw leży chęć bycia coraz bliżej naszych klientów. Bukareszt to kolejny krok po Pradze, Bratysławie, Budapeszcie czy słoweńskim Koprze. Decyzje o wejściu na rumuński rynek opieramy przede wszystkim na dogłębnej wieloletniej obserwacji i analizie. Wiążemy z nim duże nadzieje, ponieważ to największa po Polsce gospodarka w regionie CEE, w której chcemy świadczyć kompleksowe usługi naszym klientom - mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics, dodając, że polskie firmy na rynku rumuńskim postrzegane są bardzo pozytywnie. - Ma to swoje źródło w tym, że polska reforma gospodarcza jest tam uważana za bardzo sprawnie przeprowadzoną i stanowi pewien wzór. Liczymy na to, że nasz polski rodowód i międzynarodowa sieć będą przepisem na sukces - podkreśla Piotr Iwo Chmielewski.

Źródło: Rohlig Suus Logistics

 

O usługach logistycznych czytaj także:
- Poczta Polska podpisała porozumienie z Agencją Rezerw Materiałowych
- TRANSRUSSIA - z Azji do Europy w 30 dni
- Nowe linie weekendowe Nagel-Group

Ostatnio zmieniany w środa, 30 grudzień 2020 11:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe