Zaloguj się

Nowy numer czasopisma LOGISTYKA: Logistyka w chmurze

Elastyczność i skalowalność, a także oszczędność i uproszczenie zarządzania – to najważniejsze korzyści, jakie widzą polskie przedsiębiorstwa w migracji do infrastruktury chmurowej (według raportu „Chmura publiczna w Polsce” opracowanego przez Deloitte, ICAN Institute i Google Cloud).

Choć sama technologia chmury obliczeniowej jest znana i powszechnie stosowana, to nigdy wcześniej nie miała aż tak kluczowego znaczenia dla sprawnego działania firmy, jak w tych pandemicznych czasach, gdy firmowe biura zamieniliśmy na domowe biurka, a eleganckie garnitury na wygodne dresy i kapcie.
Logistyka, jak żadna inna branża, charakteryzuje się znaczną dynamiką rozwoju i wysokim poziomem adaptacji nowoczesnych technologii. Wykorzystanie rozwiązań chmurowych w zarządzaniu łańcuchem dostaw i skutecznym zintegrowaniu wszystkich procesów, stosowane jest z powodzeniem przez wiele firm logistycznych od dobrych kilku lat. Trudno się dziwić – dostęp do danych w czasie rzeczywistym, łatwe zarządzanie projektami, znaczne oszczędności, wzrost bezpieczeństwa i swobodne zarządzanie dostępem do aplikacji i mocy obliczeniowej w chmurze, to tylko część korzyści, jakie odnoszą przedsiębiorstwa wykorzystujące cloud computing.


W najnowszym numerze czasopisma Logistyka pt. "Logistyka w chmurze" dowiecie się m.in. jak wykorzystać chmurę obliczeniową w intralogistyce, produkcji i zarządzaniu łańcuchem dostaw, poznacie różnice między chmurą prywatną a publiczną, dowiecie się jak (i gdzie) bezpiecznie przechowywać i przetwarzać dane finansowe i operacyjne, a także poznacie opinie ekspertów na temat szans na upowszechnienie się rozwiązań chmurowych w Polsce. Choć w jednym numerze czasopisma nie sposób powiedzieć wszystkiego o cloud computingu, to jednak wierzymy, że znajdziecie tu wiele odpowiedzi na pytania o sens, korzyści, ale i wady migracji firmy do chmury.

Inspirującej lektury!

Więcej informacji o wydaniu:
- SPIS TREŚCI
- prenumerata papierowa
- prenumerata elektroniczna

Wydanie w formie ebooka udostępniane jest przez platformy:
- e-bit.edu.pl

Ostatnio zmieniany w czwartek, 31 grudzień 2020 11:24
Zaloguj się by skomentować