Zaloguj się

Stava i Pointpack stawiają na rozwój współpracy

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Stava i Pointpack stawiają na rozwój współpracy Fot. Stava

Stava SA oraz Pointpack SA podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju współpracy. Obie spółki chcą wspólnie rozwijać segment lokalnych usług miejskich skoncentrowanych na niezawodnych dostawach.

Stava jest jedną z największych franczyzowych sieci gastro-kurierskich, która rozwija także ofertę w zakresie lokalnych usług kurierskich ostatniej mili dla branży handlowej. Pointpack jest z kolei doświadczonym integratorem budującym rozwiązania IT dla branży handlowej i kurierskiej w obszarze ostatniej mili logistyki miejskiej, systemów kasowych i punktów "click and collect".

- Obecnie wspieramy ponad 8 000 punktów handlowych w integracji usługi nadawania i odbierania przesyłek. Tworzymy ekosystem, dzięki któremu efekt skali pojawia się szybciej, a klienci mają możliwość skorzystania z usług kurierskich, oszczędzając swój czas. Szacujemy, że do 2025 r. roczna liczba przesyłek wzrośnie do ok. 32 na mieszkańca w porównaniu do ok. 14 w tym roku - powiedział prezes Pointpack Marek Piosik.
- Rozwój segmentu dowozów zakupów i innych usług realizowanych dla branży handlowej w zakresie logistyki ostatniej mili znacząco przyspieszył w 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się w 2021 roku. Stava inwestuje w rozbudowę oferty dla sieci handlowych i dlatego bardzo się cieszymy z perspektywy dalszej, szerszej współpracy z Pointpack - dodał wiceprezes Stava Grzegorz Aksamit.

W grudniu ub.r. McDonald’s Polska oraz Stava podpisały list intencyjny, według którego McDonald’s Polska zamierza powierzyć Stava uruchomienie usługi McDelivery w kolejnych miastach, gdzie działają oddziały polskiej sieci gastro-kurierskiej.
W pierwszym kwartale 2021 roku sieć Stava będzie składała się łącznie z 37 oddziałów. Oferowane przez oddziały spółki usługi kurierskie pomagają restauracjom i sklepom rozwijać biznes w oparciu o dowozy, sprowadzając kwestię dostawy posiłków do kilku kliknięć na tablecie.

Źródło: Stava

O logistyce ostatniej mili czytaj także:
- Ostatnia mila wymaga inwestycji
- Listopaczka - nowa oferta Speedmail dla e-commerce
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona
- DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 04 styczeń 2021 11:29
Zaloguj się by skomentować