Zaloguj się

Wytyczne dla przewoźników drogowych w związku z brexitem

Wytyczne dla przewoźników drogowych w związku z brexitem Fot. Pixabay

W związku z zakończeniem okresu przejściowego w relacjach pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską rząd Zjednoczonego Królestwa przygotował ulotkę, która zawiera wytyczne dla przewoźników działających w Unii Europejskiej i przyjeżdżających do portu w Dover lub przez Eurotunel.

W ulotce znajdują się informacje o systemie przyznawania kierowcom pozwoleń na wjazd do hrabstwa Kent (KAP) i poruszania się po wszystkich drogach w tym hrabstwie. Materiał zawiera również informacje na temat Operacji Brock, czyli systemu zarządzania ruchem samochodowym, którego celem jest zapewnienie przejezdności drogom w hrabstwie Kent w razie zakłóceń w porcie Dover i w Eurotunelu.

Wskazówki i wytyczne rządu Zjednoczonego Królestwa przeznaczone dla przewoźników transportujących towary pomiędzy UE a Wielką Brytanią (Anglia, Szkocja i Walia) znajdują się na stronie: https://www.gov.uk/guidance/transporting-goods-between-great-britain-and-the-eu-from-1-january-2021-guidance-for-hauliers.pl

Przewodnik wyjaśnia:
- jakie dokumenty będą wymagane,
- jak stosować się do nowych zasad organizacji ruchu drogowego kierującego się do portów,
- nowe procedury kontroli granicznej.

Niebawem zostaną opublikowane oddzielne wytyczne dotyczące przepływu towarów między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

Polskie Ministerstwo Infrastruktury zachęca wszystkie podmioty zaangażowane w transport towarów pomiędzy Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na wspomnianej stronie internetowej oraz w zamieszczonej tam ulotce.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

O relacjach z Wielką Brytanią po brexicie czytaj także:
- Polsko-brytyjskie relacje po brexicie - co powinni wiedzieć przedsiębiorcy

Ostatnio zmieniany w czwartek, 07 styczeń 2021 13:14
Zaloguj się by skomentować