Zaloguj się

Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19 Fot. Pixabay

Firma biotechnologiczna Moderna oraz Kuehne+Nagel, firma logistyczna o zasięgu globalnym, ogłosiły uzgodnienie warunków dystrybucji i przechowywania szczepionki przeciwko COVID-19. Ogłoszenie jest następstwem przyznania pozwolenia warunkowego na dopuszczenie szczepionki do obrotu przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję na rynki w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz do wybranych destynacji w obu Amerykach.

- Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Kuehne+Nagel, aby dystrybuować szczepionki wśród obywateli świata. Po uzyskaniu ostatnich pozwoleń jesteśmy o krok bliżej zakończenia pandemii. Jest to ekscytujący czas zarówno dla naszych firm, jak i dla wszystkich zaangażowanych - mówi Dan Staner, wiceprezes, dyrektor regionu EMEA, Moderna Inc.

Umowa obejmuje dystrybucję i magazynowanie szczepionki z centrum farmaceutycznego Kuehne+Nagel w Europie. Firma wykorzysta swoją globalną sieć ponad 230 oddziałów do transportu za pośrednictwem spedycji drogowej i lotniczej. W samej Europie Kuehne+Nagel posiada własną flotę ponad 200 dedykowanych pojazdów transportowych, dostosowanych do przewozu farmaceutyków. Na wszystkich etapach transportu i przechowywania zachowana zostanie integralność produktu w wymaganej temperaturze -20°C.

Robert Coyle, starszy wiceprezes Pharma & Healthcare, Kuehne+Nagel International AG, komentuje: - Wraz z ogłoszeniem tej współpracy bierzemy na siebie odpowiedzialność za globalną dystrybucję szczepionki Moderny przeciwko COVID-19. Od dziesięcioleci inwestujemy w naszą sieć farmaceutyczną wraz z naszym zespołem ekspertów - teraz jesteśmy gotowi.

QuickSTAT, spółka zależna Kuehne+Nagel, zajmująca się logistyką badań klinicznych, była również istotną częścią łańcucha dostaw szczepionek Moderny, wspierając logistykę dostaw podczas II i III fazy badań klinicznych w USA.
Firma Kuehne+Nagel podpisała również umowy partnerskie z władzami w kilku krajach w zakresie lokalnego przechowywania i dystrybucji szczepionek, np. w najbardziej zaludnionym kraju związkowym Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii.

Źródło: Kuehne+Nagel

O dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19 czytaj także:
- W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19
- Air France KLM i strategia dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 styczeń 2021 10:53
Zaloguj się by skomentować