Zaloguj się

Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na infrastrukturę ładowania autobusów w Paryżu

Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na infrastrukturę ładowania autobusów w Paryżu Fot. Pixabay

Ekoenergetyka-Polska umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Polski producent po raz kolejny wygrał przetarg i realizuje jeden z największych kontraktów na dostawę infrastruktury ładowania autobusów elektrycznych w Europie. Régie Autonome des Transports Parisiens zamówił aż 274 urządzenia o łącznej mocy aż 24,5 MW.

Ekoenergetyka-Polska dostarczy nad Sekwanę 274 urządzenia o mocy 90 kW każde. To oznacza, że w rezultacie infrastruktura ładowania będzie dysponowała mocą niemal 24,5 MW. Polski producent przygotował projekt zgodnie z wymaganiami RATP, dlatego ładowarki, które trafią do dwóch paryskich zajezdni - Centre Bus de Lilas oraz Pleyel - będą występowały aż w trzech konfiguracjach. Pierwsza z nich, standardowa - typu plug-in, wyposażona jest w złącze CCS Combo 2. Następnie wersja z satelitką, dzięki której możliwe jest ładowanie autobusów parkujących w tych częściach zajezdni, w których występuje ograniczona przestrzeń. Trzecia opcja to rozwiązanie wyposażone w specjalny zwijak kablowy, dzięki któremu możliwe jest opuszczenie przewodu z sufitu do gniazda autobusu.

- Jedną z największych zalet projektowanych przez Ekoenergetykę rozwiązań jest ich customizacja. Produkowane przez nas stacje ładowania dopasowujemy do konkretnych wymagań klienta zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Nowoczesną infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych, która znajdzie się w Paryżu, przygotowujemy zgodnie z wymaganiami RATP - podkreśla Maciej Wojeński, wiceprezes zarządu Ekoenergetyka-Polska SA. Francuski operator nie pierwszy raz podejmuje współpracę z liderem rynku e-mobility. Już w 2018 r. oba podmioty podpisały kontrakt na dostawę stacji ładowania do najbardziej zaludnionego regionu kraju Île-de-France. Ekoenergetyka dostarczyła do Paryża 96 stacji ładowania o mocach 60 i 100 kW.

- Wygrany dwa lata temu przetarg był dla nas ogromnym sukcesem. To było nasze pierwsze zamówienie na rynku francuskim - kontrakt z jednym z największych operatorów we Francji - mówi wiceprezes Wojeński. Kolejna umowa dowodzi, że produkowana przez polskiego producenta infrastruktura ładowania autobusów elektrycznych to doskonała odpowiedź na potrzeby rozwijającego się rynku e-mobility. Umowa pomiędzy RATP i Ekoenergetyką jest częścią ambitnego planu regionalnego urzędu transportu Île-de-France Mobilités (IDFM), który chce zrezygnować ze wszystkich autobusów napędzanych silnikami diesla. Francuski operator zadeklarował w 2014 r. zmianę technologiczną i ekologiczną, która polega na wyeliminowaniu z floty autobusów dieslowych i zastąpienie ich całkowicie zeroemisyjnymi do 2025 r. Te działania mają na celu zmniejszenie emisji generowanej przez flotę RATP o 50%.

Źródło: Ekoenergetyka

O elektromobilności czytaj także:
- Drugie życie baterii z autobusów elektrycznych
- Innowacyjne projekty GreenWay dla ekologicznego transportu w Polsce i na Słowacji
- Nowe stowarzyszenie z misją ekologicznego transportu

Ostatnio zmieniany w środa, 13 styczeń 2021 10:17
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe