Zaloguj się

DB Schenker dostarcza elektronikę LG na rynek niemiecki

DB Schenker dostarcza elektronikę LG na rynek niemiecki Fot. DB Schenker

DB Schenker zapewnia międzynarodową dystrybucję przesyłek drobnicowych dla LG Electronics w ramach długoterminowej współpracy.

Od ponad pół roku DB Schenker współpracuje z LG Electronics, jedną z najbardziej znanych na świecie marek w branży elektronicznej, globalnym producentem sprzętu w zakresie domowej rozrywki, AGD, produktów wykorzystywanych w komunikacji mobilnej i rozwiązaniach biznesowych. Operator logistyczny dostarcza na rynek niemiecki elektronikę i sprzęt AGD z centrum dystrybucyjnego klienta pod Wrocławiem. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy udanego partnerstwa 900 ciężarówek transportowało różne innowacyjne i inteligentne produkty konsumenckie - od telewizorów i soundbarów po lodówki i pralki. Głównym celem współpracy jest zapewnienie sprawnego i nieprzerwanego procesu dostaw w ramach sieci drobnicowej DB Schenker, przy wsparciu 42 terminali lądowych operatora w Niemczech.

Prawie wszystko, co robi DB Schenker, wymaga stosowania sprzętu produkowanego przez przemysł elektroniczny. Branża ta dynamicznie się rozwija, wprowadzając szereg innowacyjnych pomysłów, które ułatwiają życie firmom i konsumentom. Internet Rzeczy (IoT), automatyzacja, sieć 5G w jeszcze większym stopniu wpłyną na rozwój branży i przyniosą nowe cyfrowe możliwości. Zmiany te usprawnią też procesy produkcyjne i umożliwią szybsze reagowanie na potrzeby klientów, przy czym rolą logistyki jest zapewnienie dobrze funkcjonującego łańcucha dostaw.

- Sieć logistyczna DB Schenker należy do największych w Europie i jest w stanie sprawnie obsłużyć rosnące wolumeny - mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe DB Schenker.
Projekt realizowany dla LG Electronics stanowi dla DB Schenker jedną z największych operacji w zakresie ładunków drobnicowych w Europie. Bardzo ważnym aspektem dla klienta jest bezpieczeństwo towarów i dostarczanie ich na czas, zgodnie z zamówieniem.

- Przy tak dużym wolumenie, DB Schenker zaproponował stworzenie w pełni dedykowanego i dynamicznego systemu zarządzania łańcuchem dostaw oraz planowania środków transportowych - wyjaśnia Marcin Bryjak, Key Account Manager w DB Schenker w Polsce. - Wykorzystujemy nasze szerokie doświadczenie w obsłudze przesyłek z branży elektronicznej oraz dostępne technologie informatyczne. Zapewniamy klientowi pełną kontrolę nad przesyłkami w międzynarodowej sieci drobnicowej, z aktywną informacją o statusach realizacji dostaw i natychmiastową reakcją na ewentualne odchylenia.

DB Schenker dysponuje rozległą siecią połączeń transportowych między Polską i Niemcami, która odpowiada na rosnący przepływ towarów między tymi krajami. Dostawca usług logistycznych oferuje klientom 16 regularnych, codziennych połączeń liniowych w imporcie i eksporcie. Wszystkie przewozy ładunków drobnicowych na wspomnianym kierunku realizowane są z wykorzystaniem nadwozi wymiennych (swap body / BDF), co zapewnia dużą elastyczność oraz szybką obsługę klientów.

Źródło: DB Schenker

 

O dystrybucji czytaj także:
- Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19
- W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19
- CADSOL dystrybutorem robotów UR

Ostatnio zmieniany w czwartek, 14 styczeń 2021 11:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe