Zaloguj się

CEVA Logistics reaguje na wzmożony popyt na usługi transportowe

CEVA Logistics reaguje na wzmożony popyt na usługi transportowe Fot. Pixabay

CEVA Logistics, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, uruchomił ekspresowe połączenie kolejowe na trasie Jinhua (Chiny) - Dourges (Francja). Nowa usługa ma zapewnić klientom dodatkową pojemność ładunkową w odpowiedzi na bezprecedensowy wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne.

Pierwszy pociąg CEVA Logistics z wagonami załadowanymi 22 kontenerami z różnego rodzaju towarami, wyruszył z Jinhua 26 listopada. Do francuskiego Dourges dotarł 18 dni później, 14 grudnia ub.r.
Licząca 11 tys. km trasa kolejowa przebiega przez państwa leżące wzdłuż szlaku "Jeden Pas i Jedna Droga", tj. Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. W Europie terminal przeładunkowy znajduje się w Dourges we Francji, z którego później realizowane są dostawy do Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch oraz Francji.
Dzięki uruchomieniu ekspresowych połączeń kolejowych Jinhua - Dourges, CEVA Logistics zapewnia klientom szybkie i zrównoważone rozwiązanie w dostawach Chiny - Europa. Co warto zaznaczyć, w porównaniu z transportem drogowym, wykorzystanie opcji pociągu blokowego zmniejsza emisję CO2 nawet o 67 proc.

- W odpowiedzi na niespotykany dotąd wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne w globalnych łańcuchach dostaw, CEVA Logistics stara się zapewnić obecnym i potencjalnym klientom wygodne i zrównoważone rozwiązania. Częścią tej strategii są oferowanie przez nas i macierzystą firmą - Grupę CMA CGM usługi w transporcie kolejowym i multimodalnym między Chinami a Europą. Francja jest ważnym hubem logistycznym Europy, dzięki nowej usłudze CEVA Logistics wchodzi na rynek usług kolejowych w Europie Wschodniej i Zachodniej. Kolejnym etapem rozszerzania naszego potencjału kolejowego będzie rozwój na rynku południowoeuropejskim - powiedział Xavier Bour, global ground and rail product leader w CEVA Logistics.

CEVA Logistics specjalizuje się w realizacji kolejowych przewozów towarowych między Azją i Europą oraz w Europie i Ameryce Północnej. Operator świadczy usługi w zakresie transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL), drobnicowych (LCL) i block train.

Źródło: CEVA Logistics

O transporcie kolejowym czytaj także:
- Rok 2021 Europejskim Rokiem Kolei
- Terminal PKP CARGO Connect w Gliwicach podnosi zdolność przeładunkową
- Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse

Ostatnio zmieniany w środa, 20 styczeń 2021 12:57
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe