Zaloguj się

Dematic automatyzuje dystrybucję Grupy Landmark w Dubaju

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Dematic automatyzuje dystrybucję Grupy Landmark w Dubaju Fot. Dematic

Dematic zapowiada ukończenie nowego zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego dla Grupy Landmark w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), co pozwoli międzynarodowemu detaliście na konsolidację działań logistycznych dla części z pięciu istniejących punktów ręcznej dystrybucji.

To nowe centrum dystrybucyjne ma duże możliwości składowania do 2,2 miliona kartonów i 2 milionów tekstyliów w systemie podwieszania odzieży Dematic (GOH). Znajduje się tam również największy jak dotąd system Dematic Multishuttle składający się z ponad 1200 shuttli, 94 wind i prawie 950 000 miejsc magazynowych na 33 poziomach. Dzięki tej automatyzacji Landmark może przetwarzać aż do 15 000 opakowań na godzinę. Wysoki na 43 metry magazyn wysokiego składowania palet z 36 000 miejscami składowania jest jednym z największych tego typu magazynów w ZEA. Podsystemy są połączone 11 kilometrami technologii przenośników skrzyń i palet oraz sortownikiem. Zarówno zarządzanie magazynem, jak i optymalizacja przepływu materiałów są sterowane przez oprogramowanie Dematic iQ.

- Zaprojektowane przez Dematic rozwiązanie w zakresie automatyzacji pozwala naszej sieci łańcuchów dostaw działać teraz z większą wydajnością, produktywnością i przejrzystością. Dzięki tej inwestycji osiągamy postęp technologiczny i zajmujemy pionierską pozycję w naszym regionie - stwierdził Mihin Shah, dyrektor ds. łańcucha dostaw Grupy Landmark. Nowe centrum dystrybucyjne znajduje się w Jebel Ali Free Zone (JAFZA), w pobliżu DP WORLD Jebel Ali Port, jednego z największych portów kontenerowych na świecie. Z tego miejsca Grupa Landmark sprzedaje i rozprowadza odzież, meble, zabawki, drobne towary i inne przedmioty do prawie 1400 swoich sklepów detalicznych, a następnie bezpośrednio do konsumentów końcowych.

- Landmark dał nam możliwość wyjścia poza konsolidację ich działań wykonawczych i stania się partnerem w transformacji ich działalności biznesowej - powiedział Hasan Dandashly, prezes i CEO Dematic. - W krótkim czasie osiągnęli znaczący wzrost, stając się jednym z największych sprzedawców detalicznych na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Indiach, zaopatrując ponad 2300 przedsiębiorstw w 24 krajach. Jesteśmy dumni z tego, że możemy stanowić taki zasób, któremu Landmark powierzyłby usprawnianie swoich działań zarówno w celu zaspokojenia obecnego zapotrzebowania, jak i przygotowania się do przyszłego sukcesu.

Cechą wyróżniającą ten obiekt o powierzchni 265 000 m kw. jest magazyn paletowy (43 metry wysokości) o konstrukcji silosu oraz do 36 000 miejsc składowania odbieranych towarów. Zapasy niepotrzebne od razu do dystrybucji są paletyzowane, a następnie składowane i pobierane z podwójnej głębokości za pomocą czterech 41-metrowych układnic wyposażonych w widły teleskopowe. W regulowanym pod względem klimatycznym magazynie wysokiego składowania przechowuje się artykuły wrażliwe na temperaturę i jest on wyposażony w system przeciwpożarowy o obniżonej zawartości tlenu, dzięki czemu można przechowywać w nim nawet wysoce łatwopalne towary.
System Dematic Multishuttle obsługuje szybciej przemieszczające się towary dzięki opatentowanej funkcji Inter-Aisle Transfer, która pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, umożliwiając wymianę w przejściach i magazynowanie na podwójnej głębokości. Dzięki kilku windom na każdy korytarz oraz wózkom (shuttlom) sterowanym szynami przewodowymi, zapewniającymi większe przyspieszenie i prędkość, jeden wózek może obsłużyć od 700 do 800 miejsc magazynowych. W rezultacie aż do 15 000 opakowań na godzinę może zostać przetransportowanych do stacji pobierania, co sprawia, że jest to największy i najszybszy obiekt, jaki kiedykolwiek zbudował Dematic. Obiekt oferuje również ogromne możliwości w zakresie wieszania tekstyliów: System Dematic GOH może pomieścić do 2 milionów sztuk odzieży i osiągnąć wysoką wydajność aż do 250 000 sztuk odzieży dziennie. Całe rozwiązanie składa się z ponad 200 stacji roboczych mających konkretne zastosowania, w tym z usług o wartości dodanej, takich jak dostosowywanie towarów do potrzeb konkretnych sprzedawców detalicznych poprzez dodawanie etykiet, marek lub ofert promocyjnych. Operację dopełnia 11-kilometrowy system przenośników do pojemników i palet oraz system sortowania.
Przepływ materiałów zapewnia oprogramowanie Dematic iQ, które działa jako System Zarządzania Magazynem (WMS), zarządzający zasobami i obejmuje System Kontroli Magazynu (WCS) oraz Sterownik Przepływu Materiałów (MFC). Towary są dynamicznie rozmieszczane w czterech zautomatyzowanych działach magazynu oraz w magazynie ręcznym o kontrolowanej temperaturze, na podstawie aktualnego i prognozowanego zapotrzebowania. Oprogramowanie w ramach jednego systemu sprawnie obsługuje również towary wiszące i płaskie, tak aby spełniać wymagania klienta i zachowywać pożądaną kolejność.

- Automatyzacja oferuje możliwość skalowania i szybkość przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa pracy - powiedział Shah. - Dzięki skonsolidowanemu i zautomatyzowanemu działaniu, klienci Landmark B2B i B2C mogą teraz polegać na jeszcze lepszej obsłudze.

Źródło: Dematic

O innych centrach dystrybucji czytaj także:
- LPP rozwija swoją sieć logistyczną
- FM Logistic Centralna Europa rozszerza obsługę logistyczną Grupy Polpharma

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 styczeń 2021 11:45
Zaloguj się by skomentować
https://sundaypolska.pl/?utm_source=b2b_logistyka_logistyka&utm_medium=ff&utm_campaign=SundayDajeMoc_TK&utm_content=display&utm_term=gitara
Strony internetowe