Zaloguj się

Czy opłaca się skorzystać z usług wypożyczalni samochodów w Gdyni?

Wynajem samochodu to coraz popularniejsza usługa. Duża konkurencja na rynku sprawia, że wypożyczalnie aut kuszą ofertami i cennikami. Czy będąc na wakacjach w Gdyni, opłaca się wynająć pojazd? Od czego zależy cena wynajmu i czy jest to rozsądne rozwiązanie?

 

Wynajem auta na wakacje – dla kogo?
Częstymi klientami wypożyczalni samochodów są wczasowicze, którzy z różnych powodów nie mogli wybrać się w podróż własnym autem i już na miejscu chcą wynająć pojazd. Dzięki temu mogą uniezależnić się od komunikacji miejskiej, w której nie dość, że ciężko jest przewieźć bagaże, torby plażowe i parawany, to jeszcze trzeba się liczyć ze spóźnieniem czy brakiem miejsca siedzącego. Wypożyczonym w Gdyni samochodem można wybrać się też poza Trójmiasto, odwiedzić bardziej „dzikie” miejsca, do których komunikacja publiczna nie dojeżdża. Jeśli jednak wciąż wahasz się, czy taniej wyjdzie ci przyjechać na wakacje własnym samochodem, poruszać się komunikacją miejską czy wynająć auto w Gdyni, postaramy się pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Wypożyczalnie samochodów w Gdyni
W samej Gdyni działa kilkanaście wypożyczalni samochodów, nie wspominając o Sopocie czy Gdańsku. Niektóre firmy mają swoje oddziały w dwóch miastach. Są to wypożyczalnie lokalne oraz oddziały większych firm. Te drugie często kuszą ofertami, są jednak mniej elastyczne w podejściu do klienta, dlatego warto zapoznać się z cennikami mniejszych wypożyczalni, które w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się korzystniejsze.

Wynajem samochodu w Gdyni – jaka cena?
Dobowa cena wynajmu auta w Gdyni zaczyna się od ok. 100 zł. Cena ta rośnie, gdy szukamy aut wyższej klasy i maleje, gdy chcemy wypożyczyć samochód na dłużej. Dodatkowo, jeśli zarezerwujemy auto stosunkowo wcześnie, możemy liczyć na korzystne oferty. Latem wypożyczalnie samochodów w Gdyni i nad morzem cieszą się dużą popularnością, co wiąże się ze wzrostem cen. Poza tym wczesna rezerwacja wiąże się z większą dostępnością różnych modeli aut, z których możemy wybrać te najkorzystniejsze cenowo i najlepiej pasujące do naszych potrzeb.

Co jeszcze składa się na cenę wynajmu?
Wynajmując auto, musimy koniecznie zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy, gdyż nieznajomość zasad może nas niemile zaskoczyć. Na cenę, jaką ostatecznie zapłacimy w wypożyczalni, składają się bowiem również pomniejsze opłaty. Zależą one od firmy, podane tutaj ceny są więc przykładowe, nie zawsze też każdy z tych podpunktów będzie uwzględniony w cenniku:

- Kaucja początkowa – jest zwracana po oddaniu nieuszkodzonego auta. Należy jednak być świadomym tego, że prawdopodobnie jej uiszczenie będzie konieczne. Kaucja zależy od klasy auta, zazwyczaj będzie to 500-2000 zł.
- Dodatkowe ubezpieczenie – kilkadziesiąt do stu złotych za dobę.
- Fotelik dla dziecka / GPS – kilkanaście, kilkadziesiąt złotych za dobę.
- Ustanowienie drugiego kierowcy – kilkadziesiąt złotych za dobę.
- Zniesienie minimalnego wieku kierowcy (często jest to 21 lat) – kilkadziesiąt do stu złotych.
- Podstawienie samochodu na miejsce / wypożyczenie lub zwrot w godzinach nocnych, lub w święta / zwrot z wybranego miejsca – również kilkadziesiąt złotych.

Dodatkowo należy pamiętać o zwrocie samochodu w stanie, w jakim go wynajęliśmy. Musi być więc czysty, a jeśli firma stosuje politykę pełnego baku, należy także zatankować auto.

Wypożyczalnia samochodów Gdynia Exelcar oferuje ceny wynajmu zaczynające się od 70 zł za dobę w przypadku wynajmu dłuższego niż 10 dni, a usługi takie jak udostępnienie fotelika czy ustanowienie drugiego kierowcy są nieodpłatne. Kaucja jest taka sama dla każdego auta i pobierana jest, gdy klient płaci w sposób inny niż za pomocą karty kredytowej.

Wypożyczalnia samochodów w Gdyni – czy opłaca się skorzystać?
Odpowiedź na to pytanie zależy od okoliczności, rodzaju i długości wyjazdu. Jeśli wybierasz się na wakacje z Kutna do Gdyni, musisz wziąć pod uwagę koszt paliwa, które Twój samochód spali, pokonując, zależnie od wybranej trasy, od 200 do 400 km. Jeśli podróżujesz pociągiem sam lub z dziećmi w wieku szkolnym, koszty mogą być dużo mniejsze. Ceny normalnych biletów w pociągach SKM w Trójmieście wynoszą od 3,8 do 34,4 zł, zależnie od długości trasy. Za taksówkę zapłacimy ok. 2-3 zł za kilometr, doliczając opłatę początkową. Wszystko więc zależy od tego, jak często i dokąd chcemy jeździć, a także od tego, czy wyjeżdżamy sami, czy z całą rodziną. Po podliczeniu kosztów może okazać się, że wypożyczenie samochodu na miejscu wychodzi taniej lub jest jedyną rozsądną opcją w Twojej sytuacji.

Ostatnio zmieniany w środa, 27 styczeń 2021 13:57
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe