Zaloguj się

Hegelmann Group rozpoczyna działania w USA. W ciągu pierwszych trzech lat chce zainwestować 10 mln euro

Hegelmann Group rozpoczyna działalność w Ameryce Północnej jako Hegelmann USA. Siedziba główna nowej filii została zlokalizowana w Chicago, gdzie jeszcze w styczniu spółka rozpocznie operacje logistyczno-transportowe.

W ciągu pierwszych trzech lat Hegelmann planuje zainwestować w rozwój swojego amerykańskiego oddziału 10 mln euro. W przyszłości przewiduje dalszą ekspansję, która obejmie także Kanadę oraz kraje Ameryki Środkowej.
- Chcemy stać się organizacją o zasięgu globalnym, oferującą usługi logistyczne i transportowe w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Ekspansję w USA rozważaliśmy już pod koniec roku 2019, plany wprowadzamy w życie na początku 2021. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy międzynarodowe doświadczenie i wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy staniemy się poważnym graczem na rynku północnoamerykańskim - wyjaśnia Andrew Jasinskas, który jako Head of Business Development w Hegelmann Group odpowiada za rozwój w USA.

Amerykański oddział Hegelmanna w pierwszym roku działalności ma zatrudniać 15 pracowników, a jego flota będzie składać się z dziesięciu ciężarówek. Później zostanie poszerzona o pojazdy ciężarowe zasilane LNG lub elektryczne. Hegelmann już od jakiegoś czasu ma powiązania z rynkiem amerykańskim.
- Jesteśmy znani w Stanach Zjednoczonych ze względu na współpracę z amerykańskimi partnerami, którym oferujemy usługi logistyczne w Europie - tłumaczy Jasinskas.

Firma planuje zainwestować w pierwszym roku około dwóch milionów euro, które przeznaczy na rozwój strategiczny i ekspansję amerykańskiego oddziału. W drugim i trzecim roku działania Grupa Hegelmann zainwestuje kolejne osiem milionów euro. Planowane zakupy obejmują przyczepy typu "Dry Van", przyczepy termiczne, platformy, silosy i autotransportery.
- Chcemy jak najszybciej móc zaoferować klientom w USA taki sam zakres usług jak partnerom w Europie - podsumowuje Jasinskas.

Więcej o transporcie drogowym można przeczytać m.in. w artykułach:
- Odzyskaj karę za przekroczenie nacisku osi
- Wytyczne dla przewoźników drogowych w związku z Brexitem

Ostatnio zmieniany w środa, 27 styczeń 2021 13:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe