Zaloguj się

OBI usprawnia odbiór zamówień z dostawą

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
OBI usprawnia odbiór zamówień z dostawą Fot. Pixabay

Sieć sklepów OBI jako pierwsza w branży DIY ułatwia planowanie dostaw dla klientów indywidualnych. Rozwiązanie pomaga elastycznie zaplanować odbiór zamówień z dostawą, co jest szczególnie istotne dla produktów gabarytowych.

Szybki i prosty dostęp bez aplikacji
Śledzenie dostawy w czasie rzeczywistym jest powszechnie znane z szybkiego dostarczania zakupów oraz posiłków. Dotychczas jednak rozwiązanie nie było dostępne w branży budowlanej, ze względu na skomplikowanie procesu logistycznego.
OBI w ramach rozwoju logistyki ostatniej mili wprowadziło usługę, której integralną częścią jest funkcjonalność śledzenia dostawcy dowożącego zamówienie pod wskazane miejsce (Transport OBI). Klienci są informowani drogą SMS o poszczególnych statusach realizacji dostawy, dodatkowo otrzymując link do śledzenia jej w czasie rzeczywistym. W ten prosty sposób odbiorcy mają dokładną informację o całym procesie dostawy, dzięki czemu wiedzą o której godzinie mają spodziewać się dostawy oraz jak planować jej odbiór. Dodatkowo mogą na bieżąco sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się kierowca i w razie potrzeby skontaktować się z nim.

- Jest to innowacyjne rozwiązanie, które wdrożyliśmy jako pierwsi na rynku DIY, z myślą o naszych Klientach. Ogromną zaletą systemu jest dostęp do kluczowych danych bez konieczności pobierania aplikacji. Wystarczy kliknąć link z wiadomości SMS, by na dedykowanej stronie poznać wszelkie niezbędne informacje, a w razie potrzeby skontaktować się bezpośrednio z kierowcą lub Centrum Obsługi Klienta. Zarówno tracking, jak i czas dostawy, estymowane są w oparciu o Mapy Google, zatem uwzględniamy różne sytuacje na drodze, podając realną godzinę dostawy. Po jej zrealizowaniu, Klient ma możliwość przekazania nam swojej opinii lub komentarza, które pozwalają nam ulepszać usługi - mówi Adam Mróz, Menedżer Logistyki Wewnętrznej OBI.

Rozwiązanie do zarządzania ostatnią milą ma również cenne funkcjonalności dodatkowe.
- Doświadczenie i satysfakcja Klienta w procesie zakupowym są dla nas najważniejsze, dlatego inwestujemy w rozwiązania, które wspierają komfort naszych Odbiorców podczas realizacji dostawy. Dzięki precyzyjnemu określeniu czasu odbioru znacząco zaoszczędzamy czas Klienta i pozwalamy mu odpowiednio przygotować się na odbiór zamówienia. Ma to szczególne znaczenie przy planowaniu dużych dostaw lub odbiorze produktów gabarytowych. Dodatkowo, w razie zmiany planów, Klient może w każdej chwili skontaktować się z kierowcą i pokierować go w dogodny punkt rozładunku - komentuje Katarzyna Kowalska, Dyrektor Łańcucha Dostaw OBI.

Oprócz innowacyjnego rozwiązania, OBI stale oferuje również szybkie dostawy kurierskie zakupów online oraz zakupy Click & Collect - możliwość odbioru zamówienia w wybranym sklepie stacjonarnym w ciągu maksymalnie 4 godzin od momentu zamówienia.

Źródło: OBI

O logistyce ostatniej mili czytaj także:
- GLS geokoduje każdą paczkę
- Listopaczka - nowa oferta Speedmail dla e-commerce
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona
- DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 10 luty 2021 10:57
Zaloguj się by skomentować