Zaloguj się

11 000 Paczkomatów Inpostu!

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Liczba Paczkomatów w Polsce przekroczyła 11 tys. Inpost zapowiada, że do końca br. zamierza uruchamiać 100 takich maszyn w każdym tygodniu.

Paczkomat nr 11 000, stanął w Zakopanem przy ulicy Walkosze 4C - czytamy w komunikacie firmy.
- Chcemy, aby każdy nasz klient - niezależnie, czy mieszka w jednym z największych miast w Polsce, średnim czy małym miasteczku lub na wsi - miał do swojego paczkomatu jak najbliżej. Nie ma tygodnia, żeby nie trafiały do nas prośby od lokalnych społeczności o paczkomat w nowej dzielnicy, na kolejnej ulicy, czy też w kolejnej gminie. Dlatego nie zwalniamy i realizujemy nasz plan rozwoju sieci - planując stawianie w 2021 roku 100 nowych maszyn tygodniowo. Warto podkreślić, że kluczowi gracze na rynku FMCG i e-commerce widzą przyszłość w paczkomatach i podpisują z nami kolejne umowy. To pokazuje, że nasza strategia, którą realizujemy od ponad 11 lat, sprawdza się i ma nadal duży potencjał. Jako pionier i lider tego rynku chcemy rozwijać się także w Europie - działamy w Wielkiej Brytanii, do której w tylko w tym roku trafi od 1 do 2 tys. nowych maszyn. Widzimy, że kolejne kraje szukają takich rozwiązań, zwłaszcza po doświadczeniach związanych z pandemią koronawirusa - powiedział prezes Rafał Brzoska.

W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam. W 2020 r. firma wdrożyła nową usługę nadawania przesyłek przez aplikację. Nadaje się je w Paczkomatach InPost - do innego Paczkomatu lub na wskazany adres domowy. Na paczce nie trzeba naklejać żadnych etykiet, wystarczy wygenerowany elektronicznie kod QR lub kod nadania w aplikacji.

Źródło: InPost

O automatach paczkowych czytaj także:
- Ekspansja ORLENu nabiera tempa
- Czym zaskoczył nas 2020 rok i jak wygląda perspektywa rynku e-commerce w najbliższym czasie?
- Automaty paczkowe SwipBox w całej Norwegii
- Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych
- Ostatnią milą do automatu paczkowego

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 marzec 2021 12:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe