Zaloguj się

Reesink Logistic Solutions rozszerza działalność na Polskę i Austrię

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka
(Od lewej: Markus Grabner, Senior Sales Manager RLS Austria; Gert Bossink, Division Director; Maciej Ornowski, Managing Director RLS Poland). Źródło: Reesink Logistic Solutions (Od lewej: Markus Grabner, Senior Sales Manager RLS Austria; Gert Bossink, Division Director; Maciej Ornowski, Managing Director RLS Poland).

Reesink Logistic Solutions (RLS) jest jednym z wiodących integratorów rozwiązań magazynowych w Europie. Po uruchomieniu dwóch głównych rebrandowanych firm w grudniu ubiegłego roku, RLS rozpoczął prace nad ekspansją w Europie. W związku z tym Reesink Logistic Solutions Austria GmbH i Reesink Logistic Solutions Poland Sp. z o. o. dzisiaj oficjalnie rozpoczynają działalność jako licencjonowani integratorzy AutoStore w Europie Środkowej i Wschodniej.

AM Logistic Solutions w Niemczech i Lalesse Logistic Solutions w Holandii są liderami na rynku dystrybucji i integracji systemów AutoStore z udziałem w rynku na poziomie 50% w regionie Europy niemieckojęzycznej i 40% w Beneluksie. Dzięki połączeniu sił obu spółek, wzmocniła się ich pozycja jako dostawcy rozwiązań magazynowych, zwłaszcza w obszarze towarów szybko rotujących dla rynku detalicznego.

- Ogłoszona dzisiaj ekspansja to dla nas oczywisty krok na drodze rozwoju. Staramy się zachować elastyczność, by sprostać wymaganiom rynku, dlatego ekspansja na Polskę i Austrię jest dobrą decyzją zarówno dla naszej działalności, jak i przede wszystkim dla naszych potencjalnych klientów na nowych rynkach - stwierdził Gert Bossink, Dyrektor Pionu Reesink Logistic Solutions.

Aktualne wydarzenia w związku z pandemią COVID-19 mające wpływ na gospodarkę europejską przyczyniły się do wzmocnienia sformułowanych już celów "Przemysłu 4.0", otwierając drogę dla w pełni zautomatyzowanych magazynów i dalszej cyfryzacji. Optymalizowanie realizacji zamówień w celu zaoferowania konsumentowi końcowemu dostawy na następny dzień jeszcze nigdy nie było tak istotne, zaś jednym z najbardziej znaczących czynników jest tutaj prawidłowy przepływ materiałów w magazynie.

- Zwiększenie przepustowości i gęstości składowania przy jednoczesnym zabezpieczeniu zapasów i optymalnym wykorzystaniu czasu i przestrzeni w magazynie jest obecnie głównym wyzwaniem. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje system AutoStore, który jest odpowiedzią na powyższe wyzwania dzięki zastosowaniu metody "towar do człowieka". Dzięki temu poprawia się nie tylko bezpieczeństwo zapasów, ale także pracowników i procesów magazynowych - dodał Gert Bossink.

Mocna pozycja w Austrii
To powód, dla którego firma Reesink Logistic Solutions postanowiła poszerzyć horyzonty i upowszechnić swoje rozległe know-how również w innych krajach europejskich. Pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem była Austria, gdzie Markus Grabner jest obecnie Starszym Kierownikiem Sprzedaży w Reesink Logistic Solutions Austria i pokłada duże nadzieje w ekspansji.
- Nasza pozycja na austriackim rynku rozwiązań magazynowych przyspieszy proces automatyzacji i cyfryzacji w tym kraju. System AutoStore jest bezkonkurencyjny na rynku małych części, ale to właśnie planowanie, budowanie i utrzymanie systemu przy współpracy z godnym zaufania i kompetentnym partnerem odkrywa pełny potencjał tego fantastycznego narzędzia.

Właściwy partner we właściwym czasie
O ile Austria zna już zalety systemu AutoStore do magazynowania małych części, w Polsce ten system dopiero się rozwija.
- Polska jest krajem, który słynie z szybkiej adaptacji technologii high-tech, dlatego też jestem podekscytowany wejściem systemu AutoStore na polski rynek. Ten produkt jest technicznie bez zarzutu - inteligentny, szybki i łatwo skalowalny. Ponadto, fakt, że ROI można zrealizować w okresie krótszym niż 4 lata, czyni go również niezwykle atrakcyjnym z perspektywy biznesowej. Dlatego jestem bardzo optymistyczny, jeśli chodzi o przyjęcie tego produktu na rynku - powiedział Maciej Ornowski, Dyrektor Zarządzający Reesink Logistic Solutions Poland.

O Reesink Logistic Solutions
Reesink Logistic Solutions jest częścią Royal Reesink i jednym z trzech wiodących integratorów AutoStore na świecie, z prawie 100 pomyślnie zrealizowanymi projektami AutoStore. Organizacja skupia się na spełnianiu najwyższych standardów jakości, wprowadzając jednocześnie unikalne rozwiązania do każdego projektu, wdrażając indywidualne planowanie i odpowiednią integrację systemu AutoStore w każdym magazynie.
Dzięki dogłębnej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu, spółki RLS mogą oferować integrację z dowolnym systemem ERP/WMS lub wdrażać LogiCS - własne, dostosowane oprogramowanie WCS. System AutoStore jest optymalnie wykorzystywany przy pomocy zupełnie nowego i intuicyjnego interfejsu użytkownika LogiCS, rewolucjonizując rynek dzięki świeżemu podejściu, które można scharakteryzować słowami "mniej oznacza więcej". Wszystkim klientom oferowana jest całodobowa obsługa i serwis, co czyni spółki RLS niezawodnym i stale dostępnym partnerem.
Spółki RLS z sukcesem zrealizowały projekty dla klientów takich jak Lufthansa, Siemens, Bosch Rexroth, UPS, PostNL, Patrick, L-Shop, Knauf, Campina i Roto Frank.

O Royal Reesink
Royal Reesink jest wiodącym na rynku międzynarodowym dystrybutorem i dostawcą wysokiej jakości maszyn, komponentów i usług w zakresie rolnictwa, architektury zieleni, transportu wewnętrznego, projektowania magazynów i obiektów inżynierii lądowej. Licząca sobie 234 lata holenderska firma szczyci się mocną pozycją w Holandii i silną międzynarodową obecnością z 36 podmiotami zależnymi na całym świecie.

Ostatnio zmieniany w piątek, 19 luty 2021 11:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe