Zaloguj się

Kuehne+Nagel przejmuje Apex International Corporation

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Kuehne+Nagel przejmuje Apex International Corporation Źródło: Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zawiera wiążącą umowę przejęcia Apex International Corporation, jednego z wiodących azjatyckich spedytorów, zwłaszcza w zakresie przewozów transpacyficznych i wewnątrzazjatyckich. Firma ta została założona w Chinach w 2001 roku i od tego czasu zdążyła już ugruntować swoją pozycję zarówno w Azji, jak i poza nią.

Zatrudniając około 1 600 pracowników, Apex generuje roczne obroty przekraczające 2,1 miliarda CHF. W 2020 r. przedsiębiorstwo obsłużyło łącznie 750 000 ton ładunków lotniczych oraz 190 000 TEU w logistyce morskiej.

- Dzięki połączeniu Apex i Kuehne+Nagel będziemy mogli zaoferować naszym Klientom atrakcyjne rozwiązania logistyczne w konkurencyjnym środowisku azjatyckim, zwłaszcza w zakresie realizacji usług dla sektorów e-commerce, hi-tech i e-mobility. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników Apex na pokładzie Kuehne+Nagel - komentuje dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International AG.

Tony Song, prezes zarządu i dyrektor generalny Apex, dodaje: - Znaleźliśmy w Kuehne+Nagel strategicznego udziałowca i grupę logistyczną z ponad 130-letnim doświadczeniem w branży. Jesteśmy pewni, że dzięki tej transakcji będziemy mogli zwiększyć wartość łańcuchów dostaw naszych Klientów i rozszerzyć naszą globalną sieć logistyczną. Rozszerzymy istniejący globalny zespół logistyki lotniczej Kuehne+Nagel, oferując zarówno kierownictwu, jak i naszym talentom wyjątkowe możliwości rozwoju.

W ostatnich latach firma Kuehne+Nagel strategicznie rozszerzyła i rozwinęła swoją działalność w regionie Azji i Pacyfiku, który okazał się jednym z najważniejszych obszarów napędzających globalny handel. Przejęcie Apexu to kolejny etap realizacji planu wzrostu Grupy K+N w tym regionie.
Nabycie podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji, w tym zezwoleniu właściwych organów ds. konkurencji. Transakcja zostanie sfinansowana ze źródeł płynnych, a w razie potrzeby z dostępnych linii kredytowych. Niewielki pakiet akcji Apex ma pozostać w rękach doświadczonego zarządu tego przedsiębiorstwa. Firma będzie kontynuowała odrębną działalność w ramach Grupy Kuehne+Nagel. Obie strony zgodziły się nie ujawniać dalszych szczegółów transakcji.

Źródło: Kuehne+Nagel

O innych przejęciach firm czytaj także:
- Alstom sfinalizował proces przejęcia Bombardier Transportation
- PKN ORLEN przejmuje akcje RUCHu
- GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES
- Kolejne zmiany na rynku KEP - Abris kupuje Apaczkę

Ostatnio zmieniany w środa, 24 luty 2021 14:10
Zaloguj się by skomentować