Zaloguj się

Amazon.pl startuje w Polsce

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Amazon.pl startuje w Polsce Żródło: Amazon

Od dziś polscy klienci mogą kupować na Amazon.pl i wybierać spośród ponad 100 milionów produktów, korzystając codziennie z niskich cen i szybkiej, niezawodnej dostawy. Klienci mogą również cieszyć się darmową dostawą dla zamówień powyżej 100 PLN, sprzedawanych i wysyłanych przez Amazon. Platforma oferuje szeroki wybór produktów z ponad 30 kategorii, takich jak książki, elektronika użytkowa, sport i rekreacja, narzędzia i artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i produkty dla dzieci. Towary pochodzą od tysięcy europejskich i polskich przedsiębiorstw.

- Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Amazon.pl i możliwością zaoferowania polskim klientom wyboru spośród ponad 100 milionów towarów, w tym dziesiątek tysięcy produktów polskich firm - powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon. - Dzisiaj ruszamy ze sprzedażą na Amazon.pl. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie polskich klientów poprzez zwiększanie wyboru produktów, zapewnienie niskich cen oraz dostarczanie pozytywnych i godnych zaufania doświadczeń zakupowych.

Polscy klienci mogą wygodnie robić zakupy z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, z łatwym procesem zwrotów i obsługą klienta w języku polskim za pośrednictwem aplikacji Amazon Shopping oraz poprzez przeglądarki internetowe. Mogą również w prosty sposób przeglądać ciągle zwiększającą się ofertę, czytać opinie klientów, wyświetlać spersonalizowane rekomendacje, tworzyć listy życzeń i śledzić swoje zamówienia. Do wyboru mają płatności za pomocą kart Visa, Mastercard oraz za pośrednictwem usług Przelewy24 i BLIK. Oferta Amazon.pl obejmuje produkty oferowane przez polskie marki, takie jak Zelmer, Gerlach, Trefl, Bambino, Krosno, a także międzynarodowe, między innymi ASUS, Mattel, Hasbro, LEGO i Bosch. Amerykańska platforma zakupowa będzie konkurencją dla działającego w naszym kraju Allegro oraz chińskiego Aliexpress.

- Początek pełnej działalności Amazona w Polsce może okazać się trudnym czasem zarówno dla tej firmy, jak i dla innych graczy. Myślę, że będziemy świadkami ostrej walki o klientów - mówi Arkadiusz Kawa, Dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ekspert e-commerce. - Amazon z pewnością odbierze część klientów innym graczom, ale docelowo ten rynek się podzieli właśnie między Amazona, Allegro, Alibabę i całą resztę mniejszych podmiotów. Poza tym możliwe jest wystąpienie w Polsce tzw. efektu Amazona. Polega to na wykreowaniu dodatkowego popytu u konsumentów. Ci, którzy kupowali w internecie już wcześniej, będą to robić częściej ze względu na atrakcyjną ofertę produktową i szybką dostawę.

Amazon w Polsce
Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 roku, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Amazon stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 roku uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów. Od początku pandemii, wszystkie oddziały Amazon przyjęły jako nadrzędny priorytet zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, inwestując w 2020 r. ponad 11,5 miliardów dolarów w realizację tego celu.

- Dziś tysiące europejskich i lokalnych partnerów sprzedaży oferuje swoje produkty na Amazon.pl i w naszych innych sklepach Amazon w całej UE, a także w USA. Cieszymy się, że nasi międzynarodowi klienci mogą wybierać z oferty polskich firm, każdym zakupem przyczyniając się do ich rozwoju - mówi Alex Ootes. - Dzięki Fulfillment by Amazon (FBA) nasi polscy partnerzy handlowi mogą po prostu raz wystawić swoje produkty na sprzedaż we wszystkich naszych siedmiu europejskich serwisach. Małe i średnie firmy, sprzedające na Amazon, stworzyły szacunkowo 1,6 miliona miejsc pracy na całym świecie i mamy nadzieję, że polskie firmy będą prosperować w ten sam sposób. Z tego powodu rozpoczynamy specjalną promocję dla naszych partnerów handlowych, obniżając opłaty za polecanie naszych usług przez 12 miesięcy.

Źródło: Amazon, PAP

Więcej o działaniach Amazona w Polsce (i nie tylko):
- 3.000 robotów w nowym centrum logistyki Amazon
- Amazon powiększa swoją kadrę
- Amazon otwiera nowoczesne, zrobotyzowane centrum logistyczne w Gliwicach
- Amazon wchodzi na rynek usług kurierskich

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 marzec 2021 10:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe