Zaloguj się

Powstaje nowa platforma logistyczna FM Logistic

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka
Powstaje nowa platforma logistyczna FM Logistic Źródło: FM Logistic CE

Przy węźle komunikacyjnym łączącym autostradę A2 z drogą krajową 50 w miejscowości Wiskitki operator logistyczny FM Logistic buduje nową platformę magazynową. Od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) dzieli ją zaledwie 10 km. Ze względu na tę strategiczną lokalizację miasto Wiskitki zaplanowało na tym obszarze utworzenie parku przemysłowo-logistycznego.

Platforma logistyczna FM Logistic jest pierwszą inwestycją realizowaną na tym terenie. Położenie między Warszawą a Łodzią stanowi jeden z głównych atutów nowej inwestycji. Firma chce wzmacniać swoją obecność w centralnej Polsce, a bliskość aglomeracji warszawskiej i położenie przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwi realizację jej strategii dla logistyki miejskiej, którą od kilku lat rozwija w ramach projektu CityLogin. Zakłada on między innymi zastąpienie obecnie używanych pojazdów samochodami napędzanymi alternatywnymi źródłami energii. Pierwsza duża realizacja w tym zakresie zaplanowana jest już na ten rok.

Docelowo całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić ponad 100 tys. m kw. Pierwszy etap budowy zakłada powstanie 3 hal magazynowych, które pomieszczą prawie 30 tys. miejsc paletowych oraz powierzchni biurowej wraz z salami konferencyjnymi. Oddanie do użytku pierwszego etapu przewidziane jest na początek 2022 roku. Za projekt i budowę obiektu odpowiada firma NG Concept Polska, spółka należąca do Grupy FM, funkcjonująca jako inwestor zastępczy oraz generalny wykonawca w projektach deweloperskich FM Logistic na całym świecie.
Dziś klienci oczekują od operatorów logistycznych nie tylko zwykłej usługi magazynowania, ale również dodatkowych kompetencji tj. co-packing, co-manufacturing, a także tak bardzo w ostatnim czasie zyskującej na popularności obsługi kanału e-commerce. Nowy obiekt będzie dostosowany do obsługi wszystkich kanałów sprzedaży zgodnie ze strategią omnichannel. Dodatkowo, jedna z hal umożliwi składowanie towarów w temperaturze kontrolowanej.

Inwestowanie we własne magazyny to istotna część modelu biznesowego Grupy FM, dająca realną przewagę konkurencyjną wynikającą z pełnej kontroli nad całym obiektem, którą szczególnie doceniają klienci o rosnących i zmiennych potrzebach biznesowych. Dodatkowo, długoterminowa i dedykowana forma inwestycji umożliwia zupełnie inne spojrzenie na wysokonakładowe inwestycje związane z automatyzacją, czy zrównoważonym rozwojem.

Nowa inwestycja FM Logistic wpisuje się również w obecny na rynku magazynowym trend stosowania rozwiązań proekologicznych. Magazyn w Wiskitkach to kolejny obiekt FM Logistic w Polsce, gdzie strategia zrównoważonego rozwoju gra istotną rolę. Projekt jest zarejestrowany do certyfikacji LEED v4 (Leadership in Energy and Environmental Design) dla budownictwa zrównoważonego. Zastosowane w nim zostaną innowacyjne rozwiązania wykorzystujące dobre praktyki oszczędzania wody pitnej i osiągania efektywności energetycznej obiektu. Zadbano też o zielone otoczenie inwestycji oraz infrastrukturę pozwalającą pracownikom na m.in. dojazd współdzielonymi środkami transportu bądź pojazdami elektrycznymi, które pracownicy będą mogli naładować na parkingu. Wysoka dbałość o surowce budowlane oraz dobre praktyki realizacyjne NG Concept Polska zapewniają maksymalne obniżenie wpływu procesu budowlanego na środowisko naturalne.

Platforma magazynowa w Wiskitkach to nie wszystkie plany inwestycyjne FM Logistic na ten rok. Rozbudowywana o kolejne niemal 11 tys. m kw. jest również platforma operatora w Będzinie. Powstaje tam nowa hala i przylegająca do niej powierzchnia biurowa. Całość inwestycji powinna zostać oddana do użytku w tym roku. Obiekt szczególnie dedykowany jest pod operacje omnichannel, w tym e-commerce. Pierwszy etap platformy w Będzinie w ubiegłym roku również uzyskał certyfikację LEED v4 na poziomie SILVER, kolejne etapy są w trakcie procesu.

FM Logistic Central Europe jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 m kw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

Jako czołowy operator logistyczny w regionie, firma oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji jest skoncentrowana na kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw wspierających klientów we wdrażaniu ich strategii omnichannel.

Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod adresem: http://www.fmlogistic.pl/
LinkedIn - FM Logistic Central Europe

NG Concept jest istniejącą od 1982 roku spółką Grupy FM odpowiadającą za projektowanie i budowę bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań "pod klucz" w sektorze nieruchomości logistycznych. Jest to inwestor zastępczy i generalny wykonawca w projektach deweloperskich FM Logistic na całym świecie. W ramach tych usług firma rozwija swoją koncepcję platform logistycznych mogących spełniać wymogi wielu różnych klientów i rodzajów działalności, w bliskiej odległości od klientów lub obszarów przemysłowych. Szczególną wagę w ostatnich latach spółka przykłada do rozwiązań innowacyjnych mających na celu troskę o środowisko naturalne.

Więcej informacji na temat firmy jest dostępnych pod adresem: https://ngconcept-ec.com/.com/

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 22 marzec 2021 10:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe