Zaloguj się

Media Markt automatyzuje logistykę przy współpracy z Transporeon

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Media Markt automatyzuje logistykę przy współpracy z Transporeon Fot. Pixabay

Media Markt, jeden z liderów sprzedaży omnichannel na rynku elektroniki użytkowej w Polsce, optymalizuje procesy logistyczne. We współpracy z Transporeon wdraża automatyzację w zarządzaniu oknami dostaw w swoich centrach dystrybucji. Działania te usprawnią organizację zaopatrzenia magazynów. 

Media Markt, jako dystrybutor nowoczesnej elektroniki użytkowej, dba o bezpieczeństwo dostaw sprzętu w oparciu o optymalne procesy logistyczne. Program Mercareon do zarządzania oknami czasowymi dostaw, umożliwi dostawcom samodzielne rezerwowanie okien rozładunkowych, których długość jest dostosowana do wolumenu i charakterystyki asortymentu i tym samym zapewni bardziej wydajne zarządzanie rampami i efektywną współpracę z dostawcami oraz przewoźnikami.

Poprawa doświadczeń klientów
Współpraca Media Markt i Transporeon ma na celu poprawę efektywności procesu, przyspieszenie dostępności dostarczonych produktów, co finalnie przełoży się na zwiększenie satysfakcji zarówno partnerów handlowych, jak i klientów Media Markt. Wdrożone rozwiązanie zapewni m.in.: większą efektywność kosztów procesów logistycznych, niezawodne planowanie dostaw i okien rozładunkowych, optymalizację procesów przyjęcia towaru w magazynie, skrócenie czasu oczekiwania na przyjazd, rozładunek i wyjazd FTL, szybsze transfery sprzętu do sklepów sieci oraz szczegółowe raportowanie i wskaźniki KPI dla wszystkich stron procesu: zleceniodawców usług transportowych, załadowców, przewoźników, zewnętrznych dostawców usług logistycznych i Media Markt.

- Obecnie realizujemy projekt wdrożeniowy i czekamy na uruchomienie narzędzia, które oferuje Mercareon - mówi Zbigniew Tunkiewicz, kierownik logistyki w MediaMarktSaturn Polska. - To kolejny krok w tworzeniu "kliento-centrycznej" logistyki w nowoczesnym wydaniu, która zapewni nam pełną transparentność i automatyzację w zarządzaniu procesami dostaw do naszych centrów dystrybucji w Polsce, a pośrednio przyspieszy drogę produktów do naszych Klientów.

- Pomoc firmie takiej jak MediaMarktSaturn w optymalizacji procesów logistycznych jest właśnie tym, o co nam chodzi - podkreślił Gracjan Podgórski, TP/MC Sales Lead EE w Transporeon. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani początkiem współpracy i nie możemy doczekać się, aby pokazać, jak dane z naszej platformy - zwłaszcza modułu Dashboardów i Raportowania - mogą prowadzić do znacznych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, przejrzystości, wydajności i nie tylko.

Źródło: Transporeon

O optymalizacji procesów czytaj także:
- MotionMiners w magazynie Nagel-Group
- Optymalizacja kosztów transportu drogowego za pomocą systemów telematycznych
- Efektywne łańcuchy dostaw
- Najlepszy sposób na zoptymalizowanie kosztów logistyki

Ostatnio zmieniany w czwartek, 04 marzec 2021 15:03
Zaloguj się by skomentować