Zaloguj się

Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski

SPEDCONT, spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES, intensywnie rozwija współpracę w zakresie transportu drobnicy na trasie Chiny - Europa - Chiny. Operator poinformował o uruchomieniu własnego pociągu na Nowym Jedwabnym Szlaku. Towary dotarły już do granicy w Małaszewiczach, skąd zostały przetransportowane do magazynu Klienta w zachodniej Polsce.

Pod koniec lutego SPEDCONT zainicjował własny projekt spedycyjny i uruchomił pierwszy pociąg operatorski na Nowym Jedwabnym Szlaku. Towary Klienta w ponad 40 kontenerach wyruszyły 22 lutego z Chengdu i 8 marca dotarły do przejścia granicznego w Małaszewiczach, a następnie zostały załadowane na samochody i dostarczone do magazynu Klienta.

- Jest to pierwszy cały pociąg (tzw. block train) organizowany przez SPEDCONT. Wcześniej wysyłaliśmy grupy kontenerów liczące od 15 do 30 sztuk. Zlecenie obejmowało kompleksową usługę logistyczną, w tym organizację transportu, odbiór towaru z fabryk w kilku lokalizacjach w Chinach, procedury celne, odprawę importową, dostawę drogową na rozładunek do odbiorcy. To kolejny krok, który umacnia naszą pozycję jako operatora intermodalnego na Nowym Jedwabnym Szlaku - stwierdza Marcin Dobruchowski, prezes SPEDCONT.
Operator od lat inicjuje nowe projekty, rozbudowuje terminal w Łodzi oraz intensywnie rozwija współpracę w zakresie usług celnych i transportu drobnicowego kolejowego we współpracy z kontrahentami z Europy i Azji.

- Działamy bardzo prężnie w wielu obszarach. Kontenery przewozimy z różnych lokalizacji w Chinach, a skala naszych operacji stale rośnie. Obecnie każdego dnia konsola z Chin jest rozładowywana w naszym terminalu w Łodzi. Naszym dążeniem jest stałe poszerzanie zakresu usług i dbałość o jakość obsługi Klientów. Niewątpliwie mamy aspirację, aby terminal SPEDCONT pełnił funkcję centrum logistyki kontenerowej na szlaku transportu ładunków pomiędzy Polską a Chinami - dodaje Marcin Dobruchowski.
SPEDCONT zapowiada dalsze inwestycje m.in. w zakresie rozbudowy łódzkiego terminalu. Ponadto spółka planuje rozszerzyć ofertę usług magazynowych o formowanie i rozformowanie kontenerów w magazynie, obejmującą także specjalizację w towarach "ciężkich" do 12 t.

Źródło: PEKAES

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- Najcięższy pociąg intermodalny PKP CARGO CONNECT dojechał do Gdańska
- CLIP Intermodal uruchamia nowe połączenie intermodalne ze Śląska do Zagłębia Ruhry
- Rośnie znaczenie Sławkowa w transporcie intermodalnym z Chin
- Nie mamy strategii rozwoju i polityki wsparcia przewozów intermodalnych

Ostatnio zmieniany w środa, 10 marzec 2021 14:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe