Zaloguj się

Grupa Fracht organizuje transport morski dla branży energetycznej

Grupa Fracht organizuje transport morski dla branży energetycznej Fot. Fracht FWO Polska

Grupa Fracht AG, operator logistyczny dla przemysłu, zrealizowała jedno z ciekawszych zadań w swoim portfolio na przestrzeni ostatnich kilku lat - transport morski bardzo ciężkich urządzeń dla branży energetycznej.

W operacje transportowo - przeładunkowe zaangażowani byli specjaliści biur firmy Fracht Bazylea, Fracht Genua oraz warszawskiego zespołu Project Cargo, Fracht FWO Polska. Kilka dnia temu przesyłka - dwa generatory o wadze 280 ton każdy - wypłynęła z Portu Gdynia do Włoch.

W marcu br., na zlecenie jednego z globalnych dostawców technologii dla branży energetycznej, Grupa Fracht zorganizowała dostawę morską z portu Gdynia do Brindisi dwóch generatorów - każdy po 280 ton oraz ok. 50 ton elementów ich oprzyrządowania, w tym również elementów wielkogabarytowych. W realizację tego projektu zaangażowane były trzy oddziały krajowe Grupy Fracht - polski, szwajcarski oraz włoski. Urządzenia do gdyńskiego portu dotarły z południa Polski transportem kolejowym, po czym gestię przejął Fracht FWO Polska.

Polski etap dostawy - z fabryki na południu kraju do portu w Gdyni
Urządzenia zostały wyprodukowane w polskich fabrykach, a następnie dostarczone koleją do portu Gdynia, gdzie nastąpił załadunek na wyczarterowany przez Grupę Fracht specjalny statek, płynący do Brindisi we Włoszech. Jednostka ta została wybrana ze względu na własne dźwigi pokładowe do przeładunku ładunków bardzo ciężkich - o nośności do 800 ton.

- Wspierając realizację tego projektu, polski zespół odpowiadał za nadzór nad przebiegiem realizacji dostawy urządzeń w Polsce, w tym nad załadunkiem na statek w gdyńskim porcie oraz dopełnienie niezbędnych, w przypadku tego typu transportów, formalności i przygotowanie dokumentacji - wyjaśnia Arkadiusz Trochymiak, starszy kierownik projektu w Fracht FWO Polska.

Do zadań spedytorów Fracht FWO Polska należało także zorganizowanie transportu drogowego blisko 50 ton dodatkowych elementów do generatorów, z zakładów produkcyjnych na południu kraju do portu w Gdyni. Wśród przewożonych ładunków były też elementy wielkogabarytowe, których wysokość sięgała ponad 3 metry, do przewozu których, ze względu na wymiary, wykorzystano naczepy specjalnego typu.
Grupa Fracht, od ponad 65 lat specjalizuje się w obsłudze transportów ponadnormatywnych i obecnie jest jednym z największych graczy na tym rynku. Podczas organizacji skomplikowanych logistycznie dostaw firma wykorzystuje wszystkie gałęzie transportu, tj. drogową, lotniczą, kolejową, śródlądową i morską.

Źródło: Fracht FWO Polska

O usługach transportowych czytaj także:
- Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski
- Najcięższy pociąg intermodalny PKP CARGO CONNECT dojechał do Gdańska
- CLIP Intermodal uruchamia nowe połączenie intermodalne ze Śląska do Zagłębia Ruhry
- Rośnie znaczenie Sławkowa w transporcie intermodalnym z Chin

Ostatnio zmieniany w piątek, 12 marzec 2021 10:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe