Zaloguj się

LPP uruchomi kolejny magazyn do obsługi e-commerce w Rosji

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
LPP uruchomi kolejny magazyn do obsługi e-commerce w Rosji Fot. LPP

LPP podpisało umowę na wynajem powierzchni magazynowej w moskiewskim Parku przemysłowym "PNK Park Zhukovsky". Wybudowane na zlecenie gdańskiej spółki Fulfillment Center o powierzchni 30 tys. m kw. będzie dedykowane obsłudze sprzedaży e-commerce na terenie Rosji. Nowy obiekt w sieci dystrybucji LPP, zlokalizowany 19 km od obwodnicy Moskwy, to kolejny krok w kierunku wzmacniania sprzedaży wielokanałowej polskiego producenta odzieży.

Firma LPP podpisała z rosyjską spółką deweloperską długoterminową umowę najmu w moskiewskim parku przemysłowym. Obiekt o powierzchni 30 tys. m kw. będzie pełnił rolę Fulfillment Center w sieci logistycznej polskiej spółki. Magazyn wybudowany w ramach kompleksu "PNK Park Zhukovsky" w odległości 19 km od obwodnicy Moskwy, ze względu na swoją lokalizację, pozwoli firmie znacząco usprawnić obsługę zamówień internetowych klientów na jednym z kluczowych rynków.

- Strategia LPP w zakresie rozwoju omnichannel w Rosji stawia przed nami nowe wyzwania, związane z ekspansją sieci i ciągłym usprawnianiem infrastruktury logistycznej. Od dawna obserwujemy duże zainteresowanie ofertą naszych sklepów internetowych wśród klientów z tego regionu, a okres pandemii dodatkowo umocnił ten trend. Inwestycja w nowoczesne Fulfillment Center w kompleksie "PNK Park Zhukovsky" stanowi tym samym istotny krok w stronę realizacji celów związanych z dynamicznym wzrostem sprzedaży w kanale e-commerce - komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Pierwszy etap inwestycji, realizowanej przez Grupę PNK na zlecenie LPP jeszcze w bieżącym sezonie zakłada budowę obiektu o powierzchni 30 tys. m kw. Zgodnie z ustaleniami, drugi etap będzie kontynuowany w 2022 roku wraz z rosnącymi potrzebami powierzchniowymi gdańskiej firmy.
Polski producent odzieży od 2012 roku posiada w Rosji Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 15 tys. m kw., które zapewnia zaopatrzenie dla ponad 400 sklepów stacjonarnych LPP w Rosji i Kazachstanie. Spółka w 2017 roku powiększyła swoją sieć logistyczną i uruchomiła pod Moskwą magazyn dedykowany sprzedaży internetowej o powierzchni 17 tys. m kw. Dzięki nowemu obiektowi LPP planuje potroić liczbę realizowanych zamówień internetowych w tym regionie.

- Pierwsze rozmowy na temat najmu w tej lokalizacji rozpoczęły się jeszcze przed pandemią. A ta z kolei istotnie wpłynęła na zmianę układu sił pomiędzy naszymi kanałami sprzedaży zwiększając rolę e-commerce. Mając to na uwadze, szczególnie ważne dla nas było, aby obiekt wpisywał się w nowe potrzeby naszej infrastruktury logistycznej, posiadał optymalną centryczną lokalizację oraz zapewniał możliwość dynamicznego zwiększania powierzchni w tym kompleksie. Nowy magazyn typu Fulfillment Center, który znajdować się będzie w bliskim sąsiedztwie rosyjskiej stolicy, spełnia te oczekiwania - wyjaśnia Sebastian Sołtys.

Inwestycja LPP w Rosji nie jest pierwszą realizowaną we współpracy z Grupą PNK. W 2019 roku polska spółka wynajęła budynek przemysłowy w kompleksie PNK Sered na Słowacji o powierzchni 32,5 tys. m kw. Słowackie Fulfillment Center obsługuje zamówienia online w regionie Europy Środkowej.
LPP od lat rozwija swoją globalną sieć zaopatrzenia i dystrybucji, w ramach której cała powierzchnia magazynowa wynosi obecnie ponad 250 tys. m kw. Długoterminowa inwestycja najmu powierzchni w obiekcie PNK Zhukovsky, to dla polskiej spółki kolejny krok realizacji strategii omnichannel. W ramach transformacji procesów logistycznych, technologicznych i sprzedażowych firma dokonała w ubiegłym roku pełnej integracji kanałów sprzedaży. Obecność LPP w tej lokalizacji dodatkowo wspiera realizację strategii biznesowej LPP w nowej rzeczywistości handlowej.

Źródło: LPP

O centrach dystrybucji czytaj także:
- Media Markt automatyzuje logistykę przy współpracy z Transporeon
- Powstaje nowe centrum logistyczne Allegro
- FM Logistic Centralna Europa rozszerza obsługę logistyczną Grupy Polpharma

Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 marzec 2021 10:27
Zaloguj się by skomentować