Zaloguj się

Rekordowa frekwencja na XV Forum Nauczycielskim WSL

  •  Ilona Kużaj-Aydar
  • Kategoria: Edukacja

Ponad 450 uczestników wzięło udział w Forum Nauczycielskim, które 26 lutego 2021 r. już po raz piętnasty zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Logistyki. Tę rekordową frekwencję organizatorzy zawdzięczają ciekawemu programowi oraz formule on-line tegorocznego Forum, która umożliwiła nauczycielom z całej Polski na dołączenie się do wydarzenia.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy zatytułowany "Wiedza i rozwój" miał na celu przedstawienie trendów oraz aktualnych wyzwań stojących przed branżą logistyczną oraz odpowiadających na nie rozwiązań i narzędzi stosowanych w firmach. W związku z tym do każdej prezentacji zaprosiliśmy praktyków biznesu, którzy mogli odnieść się do omawianych zagadnień i przedstawić swoje doświadczenia.

Trendy technologiczne i wyzwania związane m.in. ze stosowaniem sztucznej inteligencji oraz rozszerzonej rzeczywistości przedstawił Artur Olejniczak z WSL w dialogu z Jakubem Czyżkowskim z firmy Sente. Prof. Maciej Staniak z WSL, prezentując system transportowy i celny UE, odniósł się także do najnowszych technologii, a komentarz ekspercki przedstawił Robert Roszko z Rohling SUUS, prezentując również doświadczenia w transporcie kolejowym na rynkach wschodnich, na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku. Dużo nowych informacji nt. handlu on-line i logistyki w e-commerce wniosło wystąpienie dr. Szymona Strojnego z WSL z Agatą Mikiewicz z oddziału Zalando w Gardnie. Bardzo cenna była możliwość poznania procesów logistycznych lidera handlu internetowego oraz wypracowanie wspólnych pomysłów na rozszerzenie naszej współpracy z Zalando w przyszłości. Temat Incoterms 2020, który był odpowiedzią na potrzeby nauczycieli, ciekawie i wyczerpująco przedstawił Michał Leśniewski, ekspert z firmy Kuehne + Nagel.

Drugi blok tematyczny forum "Warsztat i narzędzia" miał bardzo praktyczny charakter i wnosił konkretne propozycje do pracy dydaktycznej, jak symulacje biznesowe firmy Revas, czy platformę MS Teams. Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania przedstawił również pakiet narzędzi pomocnych w nauczaniu zawodu logistyka. Na zakończenie forum uczestnicy otrzymali cenne wskazówki psychologiczne od Jadwigi Fijałkowskiej z WSL, w jaki sposób utrzymywać koncentrację i zaangażowanie podczas pracy i nauki zdalnej. Warto dodać, że uczestnicy Forum otrzymali od Partnera Medialnego - Media Logistyka dostęp do trendbooka pn. "Najciekawsze trendy w logistyce 2020/2021".

Ostatnio zmieniany w czwartek, 25 marzec 2021 14:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe