Zaloguj się

Optymalizacja załadunku ciężarówek i kontenerów za pomocą oprogramowania EasyCargo

Załadunek kontenerów i ciężarówek przez długi czas odbywał się ręcznie, przy pomocy ołówka i papieru i nawet dzisiaj jest to powszechnie stosowane podejście przez wiele firm i operatorów magazynów. Jest to jednak system powolny, nieefektywny i nie może zapewniać 100% dokładności. Na szczęście technologia i komputery przeniknęły do tej dziedziny i dziś dokładny plan załadunku można obliczyć za pomocą symulatora załadunku, oszczędzając czas i pieniądze, nie tylko wielkim firmom spedytorskim, ale także małym rodzinnym spółkom, które nie przesyłają ładunków zbyt często.

Przykładem tego jest program EasyCargo, który skraca czas załadunku w magazynie, zwiększa wykorzystanie powierzchni ładunkowej, a tym samym obniża koszty transportu. Dzięki oprogramowaniu można dowiedzieć się, jaki rozmiar ciężarówki/kontenera będzie odpowiedni, a jaki nie i jednym kliknięciem wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Program do załadunku kontenerów i ciężarówek
Aplikacja EasyCargo, dostępna online, jest przystępna cenowo i bardzo łatwa w obsłudze. Ważną cechą jest to, że oblicza obciążenie na każdą oś. Dzięki temu już przed rozpoczęciem załadunku można dowiedzieć się nie tylko, czy wystąpi przekroczenie masy całkowitej, ale także czy towar zostanie poprawnie rozmieszczony. Dzięki tej funkcji można uniknąć sytuacji, w której po załadowaniu ciężarówki, po kilku minutach na wadze okazuje się, że masa na osiach przekracza dopuszczalne limity, co wiąże się z koniecznością przeładowania ciężarówki.

EasyCargo jest oprogramowaniem dostępnym online, nie wymaga więc instalacji: wystarczy przeglądarka internetowa i połączenie z Internetem. Na swojej stronie internetowej EasyCargo oferuje wiele filmów instruktażowych dostępnych w 13 różnych językach, można tam znaleźć także sekcję FAQ, dziennik i blog z informacjami ze świata logistyki, więc naprawdę łatwo jest zacząć - tutaj można otrzymać 10-dniową bezpłatną wersję EasyCargo z uruchomionymi wszystkimi funkcjami.

Jak działa EasyCargo?
Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu, można przystąpić do utworzenia pierwszego załadunku. Użytkownik może zdecydować, czy priorytetem będzie wybór elementów do załadunku czy przestrzeni do załadowania. Istnieje możliwość użycia predefiniowanych przestrzeni ładunkowych, które można oznaczyć jako ulubione, lub stworzenia własnych. Pozycje są dodawane ręcznie, z dostępnej bazy danych lub poprzez import z arkusza Excel. Można także wprowadzać różne ograniczenia, takie jak zakaz układania w stosy, przechylania lub obracania, a także funkcję grup priorytetowych, bardzo przydatnych w przypadku transportu paczek/produktów dla różnych klientów, które muszą być rozładowywane w określonej kolejności.
Po zakończeniu konfiguracji załadunku należy nacisnąć przycisk "Załaduj", a w ciągu kilku sekund zostanie wyświetlony model wizualizacji 3D ładunku. Na tym etapie można sprawdzić obciążenie każdej osi.
Kolejna ciekawa funkcjonalność, która jest dostępna po zakończeniu wysyłania danych, znajduje się pod ikoną kamery. Klikając na tę ikonę można krok po kroku prześledzić proces załadunku. Istnieje również możliwość wykonania wydruku z każdego etapu tego procesu.
Bardzo popularną funkcją tego oprogramowania jest możliwość manualnego dostosowania ładunku.

EasyCargo dla szkół
W zeszłym roku rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami i stworzyliśmy projekt EasyCargo dla szkół. Do projektu może przystąpić każda szkoła, zarówno technikum o profilu logistycznym, jak i szkoła średnia o profilu ekonomicznym. Szkoły otrzymują bezpłatną roczną licencję nauczycielską oraz możliwość aktywacji licencji dla wszystkich swoich uczniów 2 razy w roku. Istnieje także możliwość zakupu licencji w wersji edukacyjnej na bardzo preferencyjnych warunkach. Więcej informacji na ten temat można uzyskać tutaj.

Wypróbuj EasyCargo za darmo!
Więcej informacji jest dostępnych na naszej stronie internetowej, zapraszamy także do swobodnego testowania aplikacji!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 13 kwiecień 2021 08:08
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe