Zaloguj się

LPP rozbudowuje magazyn pod Bukaresztem

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

W związku z rosnącym znaczeniem rynku rumuńskiego w sprzedaży e-commerce spółka LPP przystąpiła do rozbudowy swojego magazynu Fulfillment Center pod Bukaresztem. Zakończenie prac oraz uruchomienie nowego obiektu zaplanowane jest na trzeci kwartał tego roku. Podwojenie powierzchni działającego już magazynu pozwoli polskiemu producentowi odzieży na obsługę zamówień online klientów zarówno na terenie Rumunii, jak i krajów ościennych, w tym Bułgarii.

LPP podjęło decyzję o rozbudowie uruchomionego w 2019 roku pod Bukaresztem Fulfillment Center. Magazyn, obsługujący zamówienia online marek LPP, po zakończeniu prac budowlanych w trzecim kwartale br. zyska dodatkowe 21 tys. m kw. Oznacza to podwojenie przez gdańską spółkę dostępnej w Rumunii powierzchni magazynowej. Decyzja o rozbudowie istniejącego obiektu została podyktowana rosnącą rolą tutejszego rynku w zakresie sprzedaży e-commerce grupy.

- Trwające od ponad miesiąca prace związane z rozbudową naszego magazynu w Rumunii są już bardzo zaawansowane. Ukończona właśnie instalacja słupów betonowych pozwala nam na przystąpienie do kolejnego etapu budowy, czyli przygotowania konstrukcji stalowej dachu. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. Po ich zakończeniu będziemy dysponować dwukrotnie większą powierzchnią magazynową na jednym z najszybciej rozwijających się rynków pod względem wzrostów sprzedaży internetowej naszych marek - komentuje Sylwester Dmytriwski, Dyrektor Regionalnych Sieci Logistycznych LPP.

Zlokalizowany pod Bukaresztem Fulfillment Center pozwala dziś na sprawną obsługę zamówień klientów z tego kraju, w tym oferowanie takich udogodnień, jak realizacja dostaw w trybie next business day. Rozbudowany magazyn o łącznej powierzchni 42 tys. m kw. docelowo ma obsługiwać nie tylko zamówienia internetowe z Rumunii, ale też z sąsiednich państw. Obiekt w nowej odsłonie będzie realizował także operacje cross-dock polegające na zaopatrywaniu sieci stacjonarnej LPP w Rumunii oraz Bułgarii, która obecnie w obu krajach liczy już łącznie przeszło 100 salonów.

- Europa Południowo-Wschodnia pozostaje dla nas istotnym regionem, w tym również w zakresie sprzedaży internetowej. Jednym z najszybciej rosnących w tej części kontynentu rynków e-commerce jest właśnie Rumunia, która stała się drugim po Polsce krajem z największym udziałem w przychodach online naszej grupy. Mamy nadzieję, że widoczne szczególnie w Rumunii ożywienie w tym kanale utrzyma się, a podwojenie dotychczasowej powierzchni magazynowej jeszcze wzmocni ten trend - dodaje Sylwester Dmytriwski.

Rozbudowa magazynu w Rumunii to - obok powstającego obecnie magazynu e-commerce w Rosji oraz centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim - kolejna inwestycja, której celem jest wzmacnianie i rozwój logistyki LPP. Po zakończeniu budowy wszystkich trzech obiektów łączna powierzchnia magazynowa grupy wzrośnie o 50%, czyli z obecnych 253 tys. m kw. do 378 tys. m kw.

Więcej o inwestycjach magazynowych można przeczytać:
- GLP Warsaw II Logistics Centre już gotowe na przyjęcie najemców
- Pytamy eksperta: Jakie trendy będą dominowały na rynku powierzchni magazynowych, przeznaczonych do obsługi e-commerce w Europie w 2021 roku?
- LPP uruchomi kolejny magazyn do obsługi e-commerce w Rosji
- Powstaje nowa platforma logistyczna FM Logistic

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 marzec 2021 16:20
Zaloguj się by skomentować