Zaloguj się

Przeprowadzka - o czym pamiętać?

Zmieniasz mieszkanie? Przenosisz się z całą rodziną do zupełnie innego miasta? To oznacza tylko jedno: przeprowadzkę. Aby wiedzieć, jak się do niej prawidłowo przygotować, jak przetransportować swoje przedmioty osobiste oraz sprawić, aby cały proces był możliwie najmniej stresujący, zapoznaj się z pomocnymi informacjami w poniższym artykule.

Przeprowadzka - od czego zacząć?

Przeprowadzka, jeśli tylko jest odpowiednio zorganizowana, nie musi być powodem do stresu. Zamiast w pośpiechu pakować wszystko bez zastanowienia, wszelkie logistyczne przygotowania rozpocznij odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim dokonaj dokładnego rozpoznania liczby i gabarytów przedmiotów, które planujesz zabrać ze sobą do nowego domu lub mieszkania. Oceń, które z rzeczy muszą zostać wysłane w pierwszej kolejności, a bez których przez jakiś czas będziesz w stanie się obejść. Te z powodzeniem można przetransportować później.
Przygotowania do przeprowadzki to także dobry czas, który pozwoli nam oszacować przydatność posiadanych przez nas przedmiotów. Bardzo prawdopodobne, że części z nich nie używasz od lat i zwyczajnie nie będą Ci potrzebne w nowym miejscu zamieszkania. To świetny moment, aby je oddać lub sprzedać. Świadomość tego, ile przedmiotów zabieramy ze sobą, pozwoli nam zdecydować o doborze odpowiedniego samochodu do przeprowadzki i liczby osób niezbędnych do pomocy w przypadku, gdy korzystamy z usług firmy transportowej.

Pakowanie krok po kroku

Pakowanie warto rozpocząć od zakupu odpowiednich kartonów oraz akcesoriów pomocnych w przeprowadzce. Ważne, aby kartony były wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasze przedmioty nie ulegną uszkodzeniu w trakcie transportu. Renomowane i profesjonalne firmy przeprowadzkowe jak np. Fortis Przeprowadzki (https://fortis-przeprowadzki.pl/) - która działa przede wszystkim na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego - posiadają w swojej ofercie odpowiednie akcesoria i dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym Twój dobytek dotrze do nowego miejsca zamieszkania w nienaruszonym stanie.
Pakowanie rzeczy w kartony jest o tyle wygodne, gdyż o wiele ułatwia ich transport. Należy jednak zwracać szczególną uwagę podczas pakowania książek i prasy. Co prawda bardzo łatwo jest je ułożyć w kartonie, jednak ze względu na to, że papier jest ciężki, bardzo łatwo przedobrzyć i sprawić, że waga kartonu będzie zbyt duża, przez co uszkodzi się podczas transportu.
Wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny, wyroby z porcelany lub szkła warto dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową. Na grzebiecie kartonu z takimi przedmiotami powinniśmy umieścić naklejkę informującą o tym, że transportujemy łatwe do uszkodzenia przedmioty, np. "Uwaga, szkło!". Podczas przewożenia sprzętu AGD, a także dużych mebli, należy je we właściwy sposób zabezpieczyć - wyjąć ruchome elementy i pozamykać szuflady. Jeśli nie można zamknąć ich na klucz, najlepiej zakleić je wytrzymałą taśmą.

Wybór firmy przeprowadzkowej

Istotnym krokiem w trakcie przeprowadzki jest wybór firmy przeprowadzkowej, która pomoże nam w całym procesie oraz transporcie naszego dobytku. Przeprowadzka na własną rękę, w szczególności do odległego miasta, to nie zawsze dobry pomysł. Przede wszystkim może okazać się o wiele bardziej kosztowna niż wynajęcie i pomoc profesjonalnej firmy. Ponadto, korzystając z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, oprócz pomocy w pakowaniu, rozpakowywaniu, możemy skorzystać z demontażu oraz montażu naszych mebli, a także z magazynowania kartonów lub sprzętu, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Wybierając firmę przeprowadzkową, warto zwrócić także uwagę na sam proces komunikacji z klientem. Jest on niezbędny do tego, aby cały proces został zakończony sukcesem. Kolejną istotną rzeczą, którą należy kierować się przy wyborze. jest wykupienie ubezpieczenia OC w transporcie przez przewoźnika. Jest to obowiązek każdej firmy transportowej. Dzięki temu możemy uzyskać zwrot kosztów w momencie, gdy nasz dobytek zostanie uszkodzony podczas transportu.
Nie zaszkodzi również sprawdzić, czy firma, którą chcemy wynająć, wykorzystuje dobrej jakości, solidny sprzęt.

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 kwiecień 2021 09:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe