Zaloguj się

The Estee Lauder Companies i Eastman współpracują na rzecz zrównoważonych opakowań

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
The Estee Lauder Companies i Eastman współpracują na rzecz zrównoważonych opakowań Fot. Pixabay

The Estée Lauder Companies (ELC) i dostawca specjalistycznych materiałów Eastman 30 marca br. ogłosili zawarcie porozumienia, które pozwoli ELC na podjęcie istotnych kroków zmierzających do osiągnięcia celów dotyczących zrównoważonych opakowań do 2025 r.

Dzięki temu porozumieniu, ELC i jej marki zaczną wprowadzać rozwiązania w zakresie opakowań opartych na technologii recyklingu molekularnego opracowanej przez Eastman i ofercie żywic Renew o potwierdzonym certyfikatem składzie zawierającym do 100% surowców z odzysku. Jest to pierwsze porozumienie odnoszące się do zrównoważonego rozwoju pomiędzy spółką Eastman a czołowym producentem prestiżowych kosmetyków, które napędzi zwiększone zastosowanie tworzyw sztucznych z odzysku i tworzyw nadających się do odzysku w opakowaniach kosmetyków luksusowych.

- Nasi dostawcy odgrywają kluczową rolę we wsparciu spółki The Estée Lauder Companies w jej drodze do wprowadzenia zmian i innowacyjnego podejścia do zrównoważonego rozwoju - powiedział Roberto Magana, starszy wiceprezes i dyrektor ds. zaopatrzenia w The Estée Lauder Companies. - Technologia recyklingu molekularnego opracowana przez Eastman i ich oferta produktów linii Renew pozwoli na przyspieszenie osiągnięcia celów dotyczących wprowadzenia zrównoważonych opakowań, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości estetyki, bezpieczeństwa i właściwości naszych prestiżowych produktów. Z radością oczekujemy na współpracę.

Oferta spółki Eastman obejmuje niedawno wprowadzoną linię poliestrów uzyskanych za pomocą recyklingu molekularnego w oparciu o technologię Advanced Circular Recycling. Te ekologiczne żywice, obejmujące produkty Eastman Cristal™ Renew i Eastman Tritan™ Renew są wytwarzane z wykorzystaniem do 100% surowców pochodzących z odzysku, co potwierdzone jest certyfikatem ISCC (International Sustainability & Carbon Certification) i są nie do odróżnienia pod względem chemicznym od surowców, z których powstały. Wykazują tę samą wysoką jakość i łatwość przetwarzania polimerów nie poddanych jeszcze obróbce, charakteryzujących się czystością, połyskiem, kompatybilnością kolorystyki i trwałością, jakie są wymagane od opakowań kosmetyków, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości surowca pochodzącego z odzysku.

Porozumienie w ramach listu intencyjnego umocni starania ELC ukierunkowane na osiągnięcie celów dotyczących zrównoważonych opakowań. Spółka zobowiązała się, że do 2025 r. 75-100% jej opakowań będzie nadawało się do recyklingu, ponownego napełnienia, ponownego użycia, będzie poddane recyklingowi lub będzie odzyskiwane. Ponadto, spółka zwiększy w swoich opakowaniach ilość surowców wytworzonych z odpadów pokonsumenckich do 50% w tym samym roku.

- Jesteśmy dumni z partnerstwa z The Estée Lauder Companies, jednym z najbardziej kultowych producentów prestiżowych kosmetyków na świecie i prawdziwym liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju - powiedział Scott Ballard, wiceprezes i dyrektor naczelny działu specjalistycznych tworzyw sztucznych w Eastman. - Z radością udzielimy im wsparcia w osiągnięciu ambitnych celów zrównoważonego rozwoju już teraz. Razem możemy stać się dobitnym przykładem tego, co można osiągnąć już dziś - nie za wiele lat w przyszłości - w celu rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

Źródło: PR Newswire

O innowacyjnych opakowaniach czytaj także:
- Zielone opakowania dla e-commerce - przegląd dostępnych rozwiązań
- Czy e-commerce jest eko? Jak pakować przesyłki, by dbać o środowisko

 

Więcej o innowacyjnych opakowaniach piszemy w czasopiśmie LOGISTYKA 1/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

 

Ostatnio zmieniany w środa, 31 marzec 2021 10:26
Zaloguj się by skomentować