Zaloguj się

Dachser uruchamia codzienne połączenia ze Szczecina do Mannheim

Dachser uruchamia codzienne połączenia ze Szczecina do Mannheim Fot. Dachser

Z początkiem marca br. DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Austrii i Francji. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Uruchomienie nowego połączenia drogowego na linii Szczecin - Mannheim jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firm z regionu zachodniopomorskiego. Strategiczne położenie Szczecina, na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, zapewnia łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie, co przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów - głównie ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Dotyczy to szczególnie klientów z takich branż jak elektronika, artykuły biurowe i szkolne, zabawki, urządzenia przemysłowe, sprzęt medyczny oraz poligrafia.

Szczecin bramą na Zachód
Terminal DACHSER w Szczecinie o powierzchni 1152 m kw. jest bramą na zachód oraz północ Europy. W ramach nowej linii ciężarówki wyjeżdżają do Mannheim codziennie o godzinie 17:00. Dzięki temu przesyłki z Polski do Austrii i południowej części Niemiec docierają maksymalnie w ciągu 48 godzin, a do Francji w 72 godziny. Szczeciński oddział DACHSER oferuje także bardzo konkurencyjne czasy dostaw do krajów Beneluksu, Danii, Szwecji, Norwegii czy Czech.

- Nowa linia do Mannheim jest szóstym bezpośrednim połączeniem realizowanym codziennie ze Szczecina. Pięć z nich to połączenia z Niemcami. Pomimo sytuacji związanej z pandemią stale rozbudowujemy naszą sieć transportową, odpowiadając na rosnące potrzeby polskich eksporterów. W ten sposób skracamy czas dostaw oraz zapewniamy naszym klientom maksymalną elastyczność, która umożliwia dostosowanie się do zmian zachodzących w globalnych łańcuchach dostaw - powiedział Krzysztof Dominiak, kierownik operacyjny szczecińskiego oddziału DACHSER Polska.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni w ramach nowego połączenia na linii Szczecin - Mannheim DACHSER przewiózł 333 przesyłki o łącznej wadze ponad 76 ton. Oprócz tego każdego dnia szczeciński oddział firmy realizuje bezpośrednie dostawy do Kolding w Danii oraz niemieckich oddziałów w Hamburgu, Schönefeld, Stavenhagen i Rheine.

Źródło: Dachser

O usługach transportowych czytaj także:
- Grupa Fracht organizuje transport morski dla branży energetycznej
- Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski
- Najcięższy pociąg intermodalny PKP CARGO CONNECT dojechał do Gdańska
- CLIP Intermodal uruchamia nowe połączenie intermodalne ze Śląska do Zagłębia Ruhry

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 kwiecień 2021 10:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe