Zaloguj się

Goodyear współpracuje z pionierem mobilności elektrycznej - firmą UFODRIVE

Goodyear współpracuje z pionierem mobilności elektrycznej - firmą UFODRIVE Fot. Pixabay

Goodyear ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z firmą UFODRIVE, w pełni cyfrową wypożyczalnią samochodów elektrycznych. Celem współdziałania obu firm jest poprawa wydajności floty pojazdów elektrycznych.

Firmy będą wspólnie wykorzystywać możliwości integracji wzajemnie uzupełniających się rozwiązań w zakresie mobilności, w tym inteligentnego systemu monitorowania opon i pakietu rozwiązań proaktywnych Goodyear oraz zaawansowanego oprogramowania platformy usługowej UFODRIVE eMobility. Goodyear i UFODRIVE będą także prowadzić badania mające na celu optymalizację użytkowania i serwisowania pojazdów, aby zmaksymalizować zużycie energii i zmniejszyć koszty wymiany opon oraz zminimalizować emisję dwutlenku węgla przez floty.

- Współpraca z UFODRIVE to dla nas wyjątkowa okazja do rozszerzenia naszych udanych rozwiązań Goodyear Total Mobility dla flot pojazdów użytkowych i autobusów na szybko rozwijającą się branżę flot pasażerskich z napędem elektrycznym - powiedział Hakan Bayman, prezes biznesu opon osobowych Goodyear w Europie. - Przewidujemy, że w najbliższych latach popyt na usługi współdzielonej mobilności będzie nadal rósł, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania bezkontaktowe.

Goodyear Total Mobility to kompleksowa oferta dla flot, wprowadzona na rynek w 2019 r., która łączy w sobie opony klasy premium oraz pakiet rozwiązań do monitorowania i analizy predykcyjnej oparty na danych, aby dostarczać operatorom flot informacji o parametrach opon w czasie rzeczywistym, w tym o ciśnieniu i temperaturze.
Firma UFODRIVE opracowała i przetestowała swoją platformę eMobility, dostarczając usługi w zakresie wynajmu samochodów, w ośmiu krajach i 17 lokalizacjach w całej Europie, w ciągu niespełna dwóch lat.

- Współpraca z czołową firmą z branży mobilnej, jaką jest Goodyear, pozwala UFODRIVE realizować i rozwijać misję polegającą na zapewnieniu bezproblemowego przejścia współdzielonych flot na mobilność elektryczną - powiedział Aidan McClean, dyrektor generalny UFODRIVE. - Rewolucja elektryczna nabiera tempa i cieszymy się, że możemy współpracować z Goodyearem w celu wprowadzenia unikalnych funkcji SaaS, takich jak maksymalizacja wykorzystania floty, oszczędność energii i optymalizacja tras elektrycznych dla właścicieli flot.

UFODRIVE to zaawansowana platforma eMobility, która umożliwia dostawcom usług mobilnych korzystanie z samochodów elektrycznych, współdzielonych i bezdotykowych. Jest to pierwsza w pełni cyfrowa, w pełni elektryczna wypożyczalnia samochodów sterowana za pomocą aplikacji. UFODRIVE wykracza poza zerową emisję netto dzięki kredytom na regenerację biosfery za każdy przejechany kilometr bez zanieczyszczeń.

Źródło: Goodyear

O elektromobilności czytaj także:
- Rośnie zainteresowanie hybrydami plug-in
- Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na infrastrukturę ładowania autobusów w Paryżu
- Drugie życie baterii z autobusów elektrycznych
- Innowacyjne projekty GreenWay dla ekologicznego transportu w Polsce i na Słowacji

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 12 kwiecień 2021 10:19
Zaloguj się by skomentować