Zaloguj się

SEGRO stawia na zieloną energię

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
SEGRO stawia na zieloną energię Fot. Pixabay

SEGRO, jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał w Polsce współpracę z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W strategię firmy od wielu lat wpisane są działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Jednym z nadrzędnych celów dla całej Grupy SEGRO jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 roku.

Całkowita energia kupowana przez SEGRO w Polsce posiada obecnie tzw. gwarancję pochodzenia, czyli "zielony" certyfikat i pochodzi w 100% z wiatru i słońca.

- Przejście na zieloną energię to jeden z wielu kroków, które podejmujemy równolegle, aby jako Grupa osiągnąć neutralność emisyjną do 2030 roku. Zamierzamy redukować do minimum zużycie węgla w naszych nowych inwestycjach oraz zmniejszać intensywność emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie pozyskiwania energii słonecznej - mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Od wielu lat, na poziomie Grupy, SEGRO angażuje się w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego. Niedawno firma uruchomiła nowy program "Odpowiedzialne SEGRO", który wyznacza trzy priorytety - niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów, jak również określa działania, które będą niezbędne do ich realizacji. W tym celu firma koncentruje się między innymi na takich aspektach jak zmniejszenie zużycia energii, doskonalenie wykorzystywanych materiałów czy też ograniczanie do minimum eksploatacji zasobów naturalnych. Ponadto, każdy nowo powstający budynek dewelopera poddawany jest rygorystycznej certyfikacji BREEAM.

Źródło: SEGRO

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Panattoni przechodzi na zieloną energię
- Hillebrand wdraża nowoczesne metody odzysku i recyklingu flexitanków
- Kraków zmierza do neutralności klimatycznej
- Żabka i Żywiec Zdrój stawiają EKOmaty

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 kwiecień 2021 12:23
Zaloguj się by skomentować