Zaloguj się

CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej Fot. Pixabay

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, wzmacnia ofertę dla branży medycznej i farmaceutycznej. 7 kwietnia br., podczas Światowego Dnia Zdrowia, CEVA ogłosiła uruchomienie nowych usług, które mają wspierać procesy leczenia pacjentów poprzez dostęp do szerokiego zakresu usług logistycznych dla branży healthcare.

CEVA FORPATIENTS oferuje firmom medycznym i farmaceutycznym kompleksowe rozwiązania logistyczne, które stawiają pacjenta w centrum łańcucha dostaw. W ramach pakietu rozwiązań firma w drugim kwartale 2021 roku wprowadzi też nową ofertę dedykowaną obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę.

Usługi dla branży medycznej skoncentrowane na pacjentach
Pakiet CEVA FORPATIENTS w zakresie logistyki dla branży medycznej obejmuje rozwiązania dedykowane obsłudze: produktów wrażliwych na temperaturę, farmacji i biofarmacji, urządzeń medycznych, zdrowia pacjentów, opieki szpitalnej i domowej, a także usług diagnostycznych i laboratoryjnych. Scentralizowanie globalnej oferty firmy pod wspólną marką FORPATIENTS ma zapewniać klientom szybki dostęp do informacji na temat zakresu usług CEVA Logistics.
Mając na uwadze dobro pacjentów, rozwiązania CEVA w zakresie obsługi branży healthcare spełniają wymogi dotyczące jakości, prywatności i zgodności ze standardami GxP i GDP oraz krajowymi i międzynarodowymi regulacjami prawnymi. Firma zapewnia kompleksowe zarządzanie tymi obszarami, od odbioru do dostawy.

Ponad 40 lokalizacji air cargo z kontrolowaną temperaturą
Nowe rozwiązanie CEVA Logistics wymaga zainwestowania na całym świecie w obiekty z kontrolowaną temperaturą. Przy wsparciu firmy macierzystej, grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie spedycji i logistyki, CEVA zobowiązała się do uruchomienia sieci ponad 40 lokalizacji frachtu lotniczego do końca 2021 roku. Niektóre z nich będą oferować również inne usługi, takie jak wsparcie logistyki kontraktowej.
Nowe bazy pozwolą CEVA nie tylko obsługiwać główne centra medyczne na rynkach regionalnych, ale także usprawnić logistycznie ponad 1450 szlaków handlowych w branży medycznej na całym świecie. Dzięki globalnej sieci, CEVA będzie mogła obsługiwać szeroki zakres przesyłek w połączeniu ze swoimi rozwiązaniami w zakresie opakowań wrażliwych na temperaturę, w tym opakowań aktywnych i pasywnych, a także rozwiązań dla towarów o niestandardowych wymiarach.

W ramach oferty produktowej CEVA zapewni także najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie widoczności i monitorowania, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanym urządzeniom IoT z funkcją lokalizacji i pomiaru temperatury. Informacje na ten temat mają być przesyłane do systemu do zarządzania łańcuchem dostaw Matrix®, a także do centralnego biura zarządzającego monitorowaniem przesyłek 24/7. Tak wielopłaszczyznowe podejście zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas dostawy przesyłek - co jest głównym problemem dla klientów z branży medycznej. W odpowiedzi na globalny rozwój transportu szczepionek i leków, CEVA skoncentruje się na obsłudze dostaw produktów w temperaturze od 2° do 8° C, w tym niektórych szczepionek przeciwko COVID-19, także tych wymagających niższych temperatur podczas transportu. Dodatkowo, usługi CEVA obejmują ocenę ryzyka, zarządzanie wydajnością i potencjałem a także w pełni zintegrowane rozwiązania w zakresie zarządzania transportem i magazynowaniem w łańcuchu chłodniczym. Firma udostępnia też informacje na temat wpływu różnych tras, opakowań i środków transportu na zrównoważony rozwój i emisję CO2.

- Nasi klienci są dostawcami szczepionek, urządzeń medycznych, leków i innych produktów wsparcia, z których korzystają pacjenci na całym świecie. Na przykład chorzy na cukrzycę nie powinni martwić się o niezawodność łańcucha dostaw insuliny. W CEVA rozwijamy rozwiązania dedykowane obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę, tak aby być pewnym, że bez względu na wyzwania logistyczne, potrzeby pacjentów będą zaspokojone. To właśnie pacjent stoi w centrum wszystkich naszych działań - mówi Niels Van Namen, Executive Vice President CEVA Global Healthcare Sector.

- W ciągu ostatniego roku globalny rynek healthcare był świadkiem ogromnych zmian, które wynikały z pandemii, nadal wpływającej na codzienne życie. Pandemia w połączeniu z postępem technologicznym i leczeniem w domu zapoczątkowała nową erę w opiece zdrowotnej. CEVA, jako wiodący dostawca usług logistycznych, nadal będzie oferować nowe rozwiązania logistyczne w zakresie opieki zdrowotnej dla klientów, a w rezultacie ich pacjentów. Dzisiaj, nowe usługi FORPATIENTS potwierdzają nasze zaangażowanie w szybkie i niezawodne łańcuchy dostaw na rzecz pacjentów - podsumowuje Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics.

Źródło: Newseria

O innych operatorach logistycznych czytaj także:
- Dachser uruchamia codzienne połączenia ze Szczecina do Mannheim
- Grupa Fracht otrzymała certyfikat GDP
- Kuehne+Nagel przejmuje Apex International Corporation
- CLIP Intermodal uruchamia nowe połączenie intermodalne ze Śląska do Zagłębia Ruhry

Ostatnio zmieniany w środa, 14 kwiecień 2021 12:57
Zaloguj się by skomentować