Zaloguj się

Pod Łodzią powstał jeden z najnowocześniejszych magazynów na świecie

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

W podłódzkim Rzgowie powstała najnowsza i jednocześnie największa w historii firmy TME inwestycja. Wybudowane przez firmę Transfer Multisort Elektronik Centrum Logistyczne Rzgów będzie jednym z najnowocześniejszych magazynów na świecie, w którym ramię w ramię z ludźmi pracować będą roboty.

- Prace budowlane związane z powstaniem naszego nowego Centrum Logistycznego rozpoczęliśmy w III kwartale 2019 r., a pierwsi pracownicy pojawili się w jego wnętrzach już na początku bieżącego roku. Podstawowym celem realizacji tego projektu jest zapewnienie naszym klientom z całego świata możliwie najwyższego standardu obsługi. W tej chwili, z naszego Centrum Logistycznego Łódź zlokalizowanego przy ul. Ustronnej, wysyłamy do nich ponad 5000 paczek dziennie. Centrum Logistyczne Rzgów pozwoli nawet podwoić tę liczbę - mówi Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME.

W styczniu 2021 r. TME oddało do dyspozycji swoich pracowników obiekt o powierzchni ponad 21 000 m kw., w którym oprócz ludzi, pracować będą także roboty. Inwestor, międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego, należy do światowej czołówki w swojej branży, w ofercie posiada ponad 400 000 produktów, które wysyła do firm i klientów indywidualnych z blisko 150 krajów na całym globie. Firma posiada 11 spółek zależnych zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy w Chinach. W bieżącym roku, na terenie Stanów Zjednoczonych, rozpoczęła działalność najnowsza z nich. Plany zakładają dalszą ekspansję obejmującą m.in. rejon Bliskiego Wschodu czy Australię.

Centrum Logistyczne Rzgów to bardzo nowoczesny projekt. Wyróżnia go niecodzienny i nietypowy dla tego rodzaju budynków design: dominującym kolorem elewacji jest grafit, na tle którego wyróżniają się elementy w kolorze magenty - barwę mocnego różu przyjęły m.in. stacje dokowe dla samochodów dostawczych czy zbiornik przeciwpożarowy. Wejścia do budynku strzeże magentowy byk - replika brązowego posągu byka z Wall Street.
Wystrój i sposób wykończenia to jednak tylko dodatek, bo o tym, że CLR będzie jednym z najnowocześniejszych światowych centrów logistyczno-magazynowych decydują technologie. Założono tu automatyzację wielu procesów, w ramach których ludzie pracować będą wspólnie z robotami. W rzgowskim centrum TME pojawią się m.in. automatyczne sortery, roboty wydające produkty czy maszyny pakujące, co pozwoli zautomatyzować procesy magazynowe nawet w 60%. Duży nacisk położony zostanie nie tylko na efektywność pracy, ale także jej komfort. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obejmującym m.in. system klimatyzacji, warunki panujące w hali magazynowej są takie same, jak w standardzie biurowym. Do dyspozycji pracowników oddano także szereg udogodnień, takich jak wygodna kantyna z tarasem, na którym latem spożywać będzie można posiłki, w pełni wyposażona siłownia, strefa relaksu z ogromnymi huśtawkami czy pokój gier, w którym znajdują się: konsola, stół do cymbergaja i worek bokserski.

TME to jeden z TOP 5 Pracodawców Łodzi - firma otrzymała to wyróżnienie już w pierwszej edycji konkursu i konsekwentnie utrzymuje swoją pozycję. W tej chwili, w strukturach TME zatrudnionych jest ponad 1100 osób, a ze względu na dynamiczny rozwój firmy, miejsc pracy stale przybywa. Do swoich centrów logistycznych TME poszukuje pracowników magazynowych, ponadto firma oferuje stanowiska pracy m.in. w działach: zarządzania projektami, sprzedaży, IT i programowania, marketingu czy inwestycji maszynowych. Rozwoju TME nie wstrzymała nawet epidemia koronawirusa - tylko na przestrzeni ostatniego roku poziom zatrudnienia zwiększył się o ponad 150 osób.

- Jako pracodawca chcemy zapewniać naszym pracownikom nie tylko możliwie najlepsze warunki pracy, ale także stałą możliwość rozwoju i poczucie satysfakcji. #ekipaTME, którą tworzą nasi pracownicy, to nasz największy motor napędowy. To właśnie dzięki nim TME stale zwiększa swoje zasięgi i dociera do kolejnych klientów, w coraz bardziej odległych zakątkach świata. Wierzymy, że wspólnie dotrzemy wszędzie, dlatego też jesteśmy pewni, że wkrótce zrealizujemy naszą misję: dostarczymy pierwszą paczkę na księżyc - podsumowuje Andrzej Kuczyński, TME.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

O inwestycjach magazynowych czytaj także:
- LPP rozbudowuje magazyn pod Bukaresztem
- GLP Warsaw II Logistics Centre już gotowe na przyjęcie najemców
- Powstaje nowa platforma logistyczna FM Logistic

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 15 kwiecień 2021 13:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe