Zaloguj się

Tetra Pak chce tworzyć zrównoważone opakowania

Firma Tetra Pak, jeden ze światowych liderów w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, ogłasza start kampanii "Wybierz naturę. Wybierz karton". Jej celem jest przedstawienie dążeń firmy do stworzenia neutralnego klimatycznie opakowania, które będzie w całości wykonane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

Opakowania na żywność odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpiecznej żywności ludziom na całym świecie. Jednocześnie mają one wpływ na klimat. Światowa populacja wciąż rośnie – prognozy mówią, że do 2050 roku zapotrzebowanie na żywność zwiększy się o 70%. Z tego powodu musimy znaleźć rozwiązanie opakowaniowe, które umożliwi dostępność żywności bez konieczności zużywania zasobów planety.
Opakowania Tetra Pak przyniosły pionierskie zmiany w zakresie ochrony żywności. Obecnie firma przyspiesza ich rozwój, by stworzyć najbardziej zrównoważone opakowanie na żywność, z uwzględnieniem całego cyklu życia i skupiając się na kluczowych obszarach:
- wykorzystaniu materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu,
- wspieraniu produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla,
- ograniczaniu strat i marnowania żywności oraz zachowaniu funkcjonalności,
- dalszym rozwoju recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym.

- Kampania "Wybierz naturę. Wybierz karton" pozwala wyobrazić sobie świat, w którym opakowania na żywność nie wpływają na klimat. Nasze opakowania już teraz generują niższy ślad węglowy w porównaniu do rozwiązań alternatywnych, ale wiemy, że mamy przestrzeń, by działać dalej. Dziś wyznaczamy kierunek naszej podróży, która pozwoli nam zrealizować wyznaczone cele i stworzyć idealne, zrównoważone opakowanie, które chroni planetę oraz zapewnia bezpieczeństwo i dostępność żywności - mówi Lyndsey Loyden-Edwards, Dyrektor Zarządzająca Tetra Pak na Europę Wschodnią.

Źródło: Newseria

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Polscy Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego wybrani!
- SEGRO stawia na zieloną energię
- Panattoni przechodzi na zieloną energię
- Hillebrand wdraża nowoczesne metody odzysku i recyklingu flexitanków

 

Więcej o innowacyjnych rozwiązaniach w opakowaniach pisaliśmy w czasopiśmie LOGISTYKA 1/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

 

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

 

Ostatnio zmieniany w środa, 21 kwiecień 2021 15:28
Zaloguj się by skomentować