Zaloguj się

European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku Fot. ELI

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna w Polsce, rozpoczęła budowę swojego najnowszego projektu magazynowego zlokalizowanego w Tychach – ważnym ośrodku logistycznym na Śląsku. Jest to kolejna zielona inwestycja w portfolio firmy wykorzystująca najnowsze technologie OZE, a projekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Park Tychy, realizowany wspólnie z Panattoni, będzie składał się z dwóch budynków oferujących łącznie 100 000 m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Pierwszy budynek został już w całości wynajęty.

European Logistics Investment (ELI) rozpoczęło prace budowlane przy nowym centrum magazynowym w regionie Śląska. Park Tychy, planowany częściowo jako inwestycja typu build-to-suit, realizowany jest wspólnie z partnerem strategicznym – Panattoni, wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Jest to kolejna inwestycja deweloperska ELI, w której wykorzystano ekologiczne rozwiązania. W planie projektu uwzględnione zostały m.in. panele fotowoltaiczne, solary podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także bardziej oszczędne oświetlenie LED. ELI zadbało również o zaplanowanie zieleni wokół inwestycji według standardów certyfikacji BREEAM oraz wyposażenie centrum w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Park Tychy dostarczy 100 000 m kw. powierzchni GLA w dwóch budynkach, a jego ukończenie planowane jest na III kwartał 2021 r. Na pierwszy budynek, oferujący ponad 58 000 m kw. powierzchni magazynowej oraz 2 500 m kw. biurowej, ELI podpisało już długoterminową umowę najmu. Drugi budynek zaoferuje swoim przyszłym najemcom 37 000 m kw. powierzchni magazynowej i 2 900 m kw. powierzchni biurowej.

Położone w sercu regionu śląskiego miasto z blisko 130 tys. mieszkańców oferuje unowocześnianą infrastrukturę drogową, dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, jak i doskonałe połączenia w obrębie Śląska i Europy Środkowo-Wschodniej samochodem, samolotem i transportem publicznym. Sama lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do autostrad A4, A1 i S1. Tychy są również dogodnie położone w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków, Ostrawa).

- Górny Śląsk pozostaje atrakcyjnym regionem magazynowym, cieszącym się rosnącym zainteresowaniem najemców. W efekcie obserwujemy stały, dynamiczny wzrost liczby nowych inwestycji. Najemcy doceniają obiekty oferujące nowoczesną powierzchnię logistyczną, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach o dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W ubiegłym roku z sukcesem zakończyliśmy dwa projekty w tym regionie i rozpoczęliśmy dwie kolejne inwestycje. Nasz najnowszy obiekt w Tychach może poszczycić się atrybutami idealnej lokalizacji logistycznej. Stąd pierwszy budynek został już w całości wynajęty - mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio ELI wchodzą 23 projekty logistyczne obejmujące 42 obiekty zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce, m.in. w Warszawie, na Górnym Śląsku, w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio oraz osiągnięcie pozycji wiodącej platformy logistycznej w Polsce realizującej założenia idei zrównoważonego budownictwa. Strategicznym partnerem ELI jest firma Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

Źródło: ELI

O inwestycjach magazynowych czytaj także:
- ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie
- Pod Łodzią powstał jeden z najnowocześniejszych magazynów na świecie
- LPP rozbudowuje magazyn pod Bukaresztem
- GLP Warsaw II Logistics Centre już gotowe na przyjęcie najemców

Ostatnio zmieniany w piątek, 23 kwiecień 2021 12:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe