Zaloguj się

Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę Fot. Rohlig Suus Logistics

Po okresie intensywnego rozwoju międzynarodowego i wejściu na siódmy rynek Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę. Factory Warehouse Logistics będzie zarządzała wszystkimi etapami logistyki produkcji swoich klientów.

Pandemia Covid-19 w wielu przypadkach przyspieszyła procesy zmian w organizacji pracy przedsiębiorstw. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest między innymi przekazanie zarządzania procesami logistycznymi w ręce wyspecjalizowanego zewnętrznego partnera. Ogranicza to nie tylko koszty związane z zarządzaniem personelem, obsługą floty pojazdów czy przestrzeniami magazynowymi, ale przede wszystkim pozwala firmie na skoncentrowanie się na swojej głównej działalności, co w czasie kryzysu jest szczególnie istotne.

Nowa spółka oferuje kompleksowe zarządzanie logistyką zakładów produkcyjnych – od etapu kompletowania komponentów, poprzez konsolidację materiałów w miejscu pochodzenia, aż po pakowanie zestawów i podzespołów. Factory Warehouse Logistics jest odpowiedzialna także m.in. za przejmowanie zorganizowanej części zakładu pracy, w tym zarządzanie personelem magazynowym, co zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji zleceń.

- Dzięki naszemu wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu logistyką produkcji, jesteśmy w stanie dostarczyć klientom usługę, która będzie dla nich wartością dodaną. Każdy projekt rozpoczynamy od pełnego przeglądu procesów logistycznych klienta i analizy ryzyka. Dzięki temu zwiększamy efektywność i bezpieczeństwo poszczególnych procesów logistycznych - mówi Rafał Małek, prezes Zarządu Factory Warehouse Logistics.

Factory Warehouse Logistics kieruje swoje usługi głównie do przedsiębiorstw posiadających magazyny przyprodukcyjne. Zakres oferty obejmuje zarówno kompleksowe przejęcie procesów logistycznych, jak również zarządzanie usługami dodatkowymi, np. montażem czy zarządzaniem opakowaniami zwrotnymi. Już dziś spółka realizuje kontrakt dla jednego z największych producentów AGD w Polsce.

Źródło: Rohlig Suus Logistics

O strategiach zarządzania czytaj także:
- Superbohater sprawdza się tylko w komiksach. Rozmowa z prof. dr. hab. Wojciechem Czakonem
- CEVA Logistics wdraża inteligentne systemy automatyzacji i robotyki
- Sztuczna inteligencja zarządza już ponad 40 fabrykami w Polsce
- Budowanie wartości łańcucha dostaw - sześć złotych zasad

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 kwiecień 2021 13:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe