Zaloguj się

Ładowarki Manitou - zobacz, co potrafią! 40 lat na rynku

Ładowarki Manitou - zobacz, co potrafią! 40 lat na rynku Ładowarki Manitou - zobacz, co potrafią! 40 lat na rynku

Wydajność i niezawodność - te dwie cechy liczą się najbardziej, gdy chodzi o transportowanie ciężkich ładunków w trudnym terenie. Wyzwaniom stawianym codziennie przed zaawansowanym transportem w branży budowlanej czy przemysłowej sprostają tylko najlepsze urządzenia. A do takich zalicza się ładowarki teleskopowe Manitou.

Niezastąpione od lat

Aby przyjrzeć się marce Manitou, trzeba by cofnąć się o blisko 70 lat, kiedy to w 1953 roku została założona marka Braud & Faucheux - zajmująca się budową kompaktowych maszyn rolniczych oraz budowlanych. To właśnie syn jednego z jej założycieli - Marcel Braud w 1958 roku zafascynowany działaniem ciągników rolniczych, postanowił na bazie jednego z nich (model McCormick) stworzyć pierwowzór wózka widłowego terenowego.
Wynalazek Brauda zyskał sukces i rozgłos, a na rynek zostały wypuszczone pierwsze wózki terenowe. Początkowo o niewielkich udźwigu - do 1000 kg i bez wielu obecnych współcześnie zabezpieczeń. Jednak nawet pomimo to, nowe urządzenia zaczęły robić furorę na rynku. Do tego stopnia, iż w 1981 roku firma zmieniła nazwę na Manitou i jeszcze w tym samym roku - czyli dokładnie 40 lat temu zaprezentowała swoją pierwszy wózek teleskopowy z napędem na dwie osie. A niedługo potem również pierwszy profesjonalny model ładowarki teleskopowej Manitou.

Manitou - marka, która mówi sama za siebie

Współcześnie urządzenia marki Manitou zna już każdy, kto prowadzi lub pracuje w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem ciężkich ładunków. Jednak Manitou to nie tylko ładowarki teleskopowe, wózki terenowe czy wózki teleskopowe.
Do urządzeń tego producenta należą także:
- czołowe wózki widłowe spalinowe,
- czołowe wózki widłowe elektryczne,
- podesty ruchome,
- oraz różnego typu wózki magazynowe - od elektrycznych paleciaków prowadzonych po wózki przegubowe z napędem elektrycznym.

Jak widać, wśród produktów marki Manitou można znaleźć wszystkie niezbędne do wyposażenia firmy urządzenia transportujące. Bez względu na to, czy transport odbywa się na zewnątrz i są to wydajne ładowarki teleskopowe Manitou, czy mowa o przewożeniu ładunków między stanowiskami przy użyciu niewielkich wózków paletowych.
Współcześnie, marka Manitou działa już oczywiście nie tylko na terenie Francji, ale całego świata, posiadając zakłady produkcyjne m.in. w Niemczech, Izraelu, USA czy Singapurze. Od 2008 roku sprzęty sygnowane marką Manitou można zakupić również w Polsce.

Manitou - marka, która mówi sama za siebie

Ładowarki teleskopowe

Zostawmy jednak wózki widłowe Manitou i przejdźmy do urządzeń, które stanowią główny temat artykułu - czyli ładowarek. Wśród ładowarek Manitou wyróżnia się:
- ładowarki teleskopowe,
- ładowarki obrotowe,
- ładowarki przegubowe,
- a także burtowe i gąsienicowe.

Istotną zaletą każdej z ładowarek Manitou jest możliwość dokupienia do niej dodatkowego osprzętu do wózków widłowych i ładowarek, który znacząco ułatwia pracę oraz sprawia, że urządzenia stają się bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne.
Ładowarki teleskopowe Manitou cechuje duża wydajność osiągana poprzez zastosowanie w tego typu urządzeniach napędu typu Diesel. Pozwala on zarówno na:
- rozwijanie dużych prędkości jazdy,
- transportowanie ładunków o wadze do około 3-4 ton,
- unoszenie ładunków na wysokość nawet 30 metrów (w przypadku wybranych modeli ładowarek obrotowych),
- wielogodzinną pracę.

Niezwykle ważną cechą jest także umiejętność poruszania się przez ładowarki teleskopowe po bardzo zróżnicowanym terenie. Duże koła, solidny napęd i wytrzymałe opony pneumatyczne sprawiają, że urządzenia tego typu bez problemów radzą sobie z przemieszczaniem się w trudnych warunkach. Swobodnie pokonują zarówno tereny podmokłe, piaszczyste, wzniesienia czy pagórki.
Innym atutem ładowarek teleskopowych jest ich kompaktowa budowa. Pomimo, iż ładowarki Manitou posiadają naprawdę duże możliwości pod względem unoszenia i transportowania ładunków, to ich wymiary są stosunkowo niewielkie. Dzięki temu łatwiej zapewnić im bezpieczne miejsce garażowania, czy poruszać się nimi w przestrzeni, gdzie zaplanowane zostały prace.

Zakup czy wynajem?

Dla wielu przedsiębiorców zakup maszyn takich jak ładowarki teleskopowe to duży wydatek. Szczególnie jeśli nie dysponują wystarczającym kapitałem lub dopiero wchodzą na rynek. Jednak na szczęście, takie firmy również mają możliwość korzystania z tego typu urządzeń dzięki wygodnej opcji wynajmu wózków widłowych oraz ładowarek.
Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele wypożyczalni i punktów, w których w niewielkiej cenie wynająć można ładowarki teleskopowe już nawet na 1 dzień. Czy takie rozwiązanie ma sens?
Oczywiście, że tak! Przede wszystkim sprawdza się w przypadku prac sezonowych oraz nietypowych zleceń. Gdy posiadanie ładowarki przez firmę nie jest konieczne cały rok, lepiej zdecydować się na jej wynajem.
O wypożyczeniu ładowarki wraz z operatorem warto pomyśleć także, gdy żaden z pracowników firmy nie posiada uprawnień do operowania tymi urządzeniami.

Zakup czy wynajem? Ładowarki teleskopowe Manitou

Ładowarka teleskopowa Manitou - gdy liczy się wydajna praca

Współcześnie, wiele firm, szczególnie tych z branży budowlanej czy przemysłowej, nie wyobraża sobie pracy bez wydajnych i efektywnych ładowarek teleskopowych. Spełniają one wiele funkcji, ułatwiając transport ciężkich czy wielkogabarytowych ładunków. Ładowarki teleskopowe Manitou to niezastąpione urządzenia, wszędzie tam, gdzie liczy się szybka i skuteczna praca.

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 maj 2021 07:15
Zaloguj się by skomentować