Zaloguj się

Nowe pojazdy we flocie PKS Gdańsk-Oliwa SA

Nowe pojazdy we flocie PKS Gdańsk-Oliwa SA Fot. Scania Polska SA

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania, modele R450 z kabinami Highline. PKS Gdańsk-Oliwa SA dba o najwyższy poziom świadczenia usług transportowych dla swoich Klientów, dlatego średni wiek taboru firmy to zaledwie 2 lata.

Na wybór nowych ciągników miało wpływ kilka czynników. Poza faktem, iż Scania idealnie wpisuje się w cyfryzację procesów, którymi może pochwalić się PKS Gdańsk-Oliwa SA, najważniejsze aspekty to m.in. ekonomia i działanie proekologiczne w ramach swej działalności, czyli możliwość ograniczenia emisji spalin do atmosfery. Pierwsze ciągniki Scania pojawiły się we flocie firmy już w 1998 roku i od tego momentu są uznawane jako najbardziej ekonomiczne, dzięki czemu firma odnotowuje spadek zużycia paliwa całej floty. Pakiet "Ecolution by Scania" jest więc całkowicie spójny z kluczowymi wartościami PKS Gdańsk-Oliwa SA. Dodatkowo kierowcy uczestniczą w specjalnych szkoleniach, w czasie pracy korzystają ze stałej opieki trenera, a jeśli uzyskują wyniki najbardziej optymalnego spalania, są premiowani.

Sami kierowcy PKS Gdańsk-Oliwa SA chwalą również wybór pojazdów marki Scania. Nowe modele R450 zawierają szereg systemów podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy, a kabiny nowej generacji z serii Highline oferują kierowcom więcej miejsca i nową ergonomię. Ciągniki firmy są pod opieką kontraktów usługowo-naprawczych, zatem kierowcy mogą zgłaszać ewentualne usterki w języku polskim oraz diagnozować je zdalnie - kierowcy w szybkim czasie i z pomocą wysokiej jakości serwisu Scania są w stanie naprawić usterkę i tym samym wrócić bezpiecznie na trasę przejazdu. Do końca 2021 roku firma transportowa nabędzie także 20 nowych naczep typu Mega marki Krone.

PKS Gdańsk-Oliwa SA działa na rynku TSL od 55 lat. Posiada 13 lokalizacji (w tym jedną zagraniczną), co znacząco ułatwia Klientom dostęp do oferty i świadczonych usług. Spółka to pierwsze przedsiębiorstwo w branży logistycznej, które hierarchiczną strukturę zarządzania w 2017 r. zastąpiło samoorganizacją w tzw. modelu turkusowym. W PKS Gdańsk-Oliwa SA decyzje podejmowane są zespołowo, w oparciu o zaufanie, odpowiedzialność i współpracę. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w działalności firmy nowych pomysłów i usprawnień oraz wykorzystywanie mocnych stron i talentów pracowników, natomiast pracownicy zyskują przestrzeń dla kreatywności, innowacyjności, samorozwoju i poczucia sensu. Innym rezultatem wprowadzenia zarządzania turkusowego do PKS Gdańsk-Oliwa SA jest elastyczność działania i wynikająca z niej łatwość adaptacji organizacji do zmiennego otoczenia.

Źródło: PKS Gdańsk-Oliwa SA

O pojazdach ciężarowych czytaj także:
- IVECO S WAY NP 460 - Zrównoważona Ciężarówka Roku 2021
- Elektryki Volvo Trucks na rynku europejskim
- Powstaje wielkogabarytowa ciężarówka na wodór

Ostatnio zmieniany w piątek, 30 kwiecień 2021 11:30
Zaloguj się by skomentować