Zaloguj się

Centrum logistyczne GLP w Lędzinach przyciąga najemców

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Centrum logistyczne GLP w Lędzinach przyciąga najemców Ilustracja: GLP

Zaledwie kilka tygodni od startu budowy, centrum magazynowo-produkcyjne GLP w Lędzinach na Górnym Śląsku pozyskało pierwszego najemcę. To przedsiębiorstwo Eurotherm Poland Sp. z o.o. należące do grupy Schneider Electric, które przenosi tam zakład automatyki przemysłowej zajmujący się produkcją urządzeń kontrolno-pomiarowych.

GLP Lędziny Logistics Centre to jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce, realizowana zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie "very good". Tuż przy trasie ekspresowej S1 powstaje obecnie pierwsza hala o powierzchni 37 tys. m kw. wraz z wygodnym zapleczem biurowym. Pierwszym użytkownikiem budynku został zakład produkcyjny Eurotherm Poland Sp. z o.o. z grupy Schneider Electric – producent elektronicznych przyrządów kontrolno-pomiarowych, sterowników, rejestratorów i kontrolerów mocy dla odbiorców na całym świecie. W transakcji najemcy doradzała firma Colliers.

- Wybraliśmy budynek wyjątkowej jakości, proekologiczny, z łatwym dostępem do głównych szlaków komunikacyjnych w tej części Polski, co jest dogodne zarówno dla dostawców, jak i naszej własnej logistyki oraz pracowników. Doceniamy też doświadczenie GLP jako dewelopera i zarządcy nieruchomości przemysłowych, który dba o długofalowe relacje z klientami na partnerskich zasadach - mówi Krystian Boryń, dyrektor zakładu Eurotherm.

Projekt w Lędzinach jest realizowany zgodnie z GLP Design Standard. Budynki wyróżnią się wysokością 12 metrów, strefą kompletacji pogłębioną do 24 metrów i doświetloną światłem słonecznym, jak również przygotowaniem dachu do instalacji paneli fotowoltaicznych. Montaż maszyn i linii produkcyjnych umożliwi zwiększona nośność posadzki (7,5 tony/m kw.). Wśród rozwiązań sprzyjających energooszczędności jest też system Smart Metering, pozwalający klientom na bieżąco kontrolować zużycie mediów.
Pierwszy etap GLP Lędziny Logistics Centre będzie gotowy w połowie 2021 roku. Docelowo, w zależności od zapotrzebowania, może tu powstać nawet ponad 110 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Źródło: GLP

O innych inwestycjach czytaj także:
- Pierwszy w Polsce magazyn na poziomie Excellent
- DACHSER buduje nowy magazyn w Memmingen
- European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku
- ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie
- Pod Łodzią powstał jeden z najnowocześniejszych magazynów na świecie

Ostatnio zmieniany w środa, 05 maj 2021 10:59
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe