Zaloguj się

FedEx oficjalnym sponsorem UEFA Champions League!

FedEx oficjalnym sponsorem UEFA Champions League! Fot. Pixabay

FedEx Corp. i UEFA podpisały trzyletnią umowę, zgodnie z którą FedEx zostanie sponsorem rozgrywek UEFA Champions League. Umowa wejdzie w życie wraz ze startem rozgrywek w sezonie 2021/22 i obejmie kolejne trzy edycje, aż do sezonu 2023/2024. Umowa zakłada również prawa do sponsorowania rozgrywek w ramach turnieju UEFA Super Cup, finałów UEFA Youth League, finałów UEFA Champions League Futsal oraz UEFA eChampions League.

To nie pierwszy raz, gdy dochodzi do współpracy FedEx i UEFA: w 2015 r. FedEx został sponsorem głównym turnieju UEFA Europa League, natomiast w 2019 r. był sponsorem rozgrywek UEFA National Team Football. Firma jest także oficjalnym partnerem logistycznym turnieju UEFA Euro 2020, który latem tego roku zostanie rozegrany w kilku europejskich miastach-gospodarzach. Sponsoring UEFA Champions League to kolejna inicjatywa, która umacnia rolę FedEx jako wieloletniego sponsora rozgrywek piłkarskich na najwyższym poziomie.

W 2016 r. FedEx został pierwszym sponsorem wspierającym organizację UEFA Foundation for Children, która wykorzystuje piłkę nożną jako narzędzie do wywierania pozytywnego wpływu na społeczności na całym świecie. Poza sponsoringiem rozgrywek UEFA Europa League oraz turnieju Euro 2020 FedEx i Fundacja UEFA zapewniły lokalnym społecznościom w Hiszpanii, Polsce, Brazylii i RPA bezpieczne boiska do gry w piłkę oraz współfinansowały program społeczny "Football for Employability" przeznaczony dla młodych ludzi w Rumunii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Węgrzech. W poprzednich latach FedEx we współpracy z organizacjami non-profit zapraszał miejscowe dzieci do udziału w dziecięcej eskorcie meczowej podczas finałów UEFA Europa League rozgrywanych w Sztokholmie (Szwecja), Lyonie (Francja) i Baku (Azerbejdżan). Finał w Baku szczególnie zapisał się w historii piłki nożnej, ponieważ dziecięca eskorta meczowa składała się wyłącznie z dziewcząt.

- Globalny sponsoring UEFA Champions League stworzy niezrównane możliwości naszej marce, członkom zespołu, klientom i społecznościom. Powiązanie marki FedEx ze światowej klasy rozgrywkami sportowymi pozwoli połączyć nasze usługi z odbiorcami poprzez pasję i sportowe emocje oraz umożliwi wniesienie pozytywnego wkładu w rozwój lokalnych społeczności - mówi Brie Carere, vice president, chief marketing and communications officer, FedEx Corp. - Będziemy kontynuować współpracę z UEFA Foundation for Children w celu zwiększenia odpowiedzialności społecznej, tak jak robiliśmy to dotychczas w ramach sponsoringu UEFA Europa League - dodaje.

- FedEx okazał się niezwykle cennym partnerem UEFA. Cieszy nas, że FedEx kontynuuje rozpoczętą w 2015 roku współpracę, która dziś przybrała formę wsparcia naszych flagowych rozgrywek klubowych, czyli UEFA Champions League - powiedział Guy-Laurent Epstein, UEFA marketing director. - UEFA Champions League to największe rozgrywki klubowe na świecie i cieszymy się na bliską współpracę z FedEx w okresie najbliższych trzech lat. Umożliwi ona FedEx realizację licznych projektów, które nie tylko przyniosą korzyści społeczności piłkarskiej, ale będą także wywierać pozytywny wpływ na środowisko.

 

Źródło: FedEX

O społecznej odpowiedzialności biznesu czytaj także:
- UTK opublikował Raport CSR
- Allegro dołącza do UN Global Compact
- Żabka wycofuje plastikowe torby z sieci
- Dachser dobrze widziany i odpowiedzialny społecznie

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 maj 2021 16:27
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe