Zaloguj się

Wystartowała strona internetowa systemu e-TOLL

Wystartowała strona internetowa systemu e-TOLL Ilustracja: Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl. Portal zapewni komplet informacji dotyczących poboru opłat drogowych na polskich drogach. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie rejestracji w systemie e-TOLL.

Strona internetowa etoll.gov.pl dostarczy kompleksowej informacji o nowym systemie e-TOLL. Została udostępniona w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Docelowo strona będzie dostępna w dziewięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, czeskiej, słowackiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej i rosyjskiej.

Na etoll.gov.pl znajdują się m.in. informacje o: zasadach przejścia z viaTOLL do e-TOLL, wysokości stawek, kategoriach pojazdów, sieci dróg płatnych oraz kalkulator pozwalający obliczyć należną opłatę za przejazd.
Wraz z wdrożeniem systemu e-TOLL zmieniona zostanie technologia wykorzystywana do poboru opłaty elektronicznej – komunikację radiową zastąpi pozycjonowanie satelitarne. Wprowadzony zostanie otwarty model dystrybucji urządzeń wykorzystywanych do naliczenia opłaty – aplikacja mobilna, urządzenia pokładowe i zewnętrzne systemy lokalizacyjne. Na stronie opublikowano informację o zintegrowanych z systemem e-TOLL operatorach OBU/ZSL. Planowane jest uruchomienie formularza kontaktowego, który ułatwi kontakt z Krajową Administracją Skarbową w sprawach związanych z opłatami drogowymi.

W systemie e-TOLL możliwa jest pełna obsługa online, ale na stronie znajdą się też informacje o lokalizacjach Miejsc Obsługi Klienta (MOK), które aktualnie publikowane są w serwisie internetowym KAS. (www.gov.pl/web/kas/miejsca-obslugi-klienta)
W drugiej połowie maja br. dla użytkowników zostanie uruchomione Internetowe Konto Klienta (IKK), w którym będzie można zarejestrować się do nowego systemu. IKK to konto dla każdego użytkownika e-TOLL, w którym będzie miał on dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług online.
Uruchomienie systemu e-TOLL zostało zaplanowane na pierwszą połowę czerwca br.

Źródło: Ministerstwo Finansów

O transporcie drogowym czytaj także:
- Likwidacja bramek i szlabanów na państwowych autostradach?
- e-TOLL ułatwi życie kierowców?
- Wymiana tachografów - czyli przyszłość transportu międzynarodowego

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 maj 2021 10:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe