Zaloguj się

SwipBox w Danii umożliwia zwroty w automatach Infinity

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
SwipBox w Danii umożliwia zwroty w automatach Infinity Fot. SwipBox

Duńczycy, kupujący online, po raz pierwszy mają możliwość realizacji zwrotów za pomocą automatów paczkowych SwipBox Infinity. Dostawcą logistycznym, który wspiera to rozwiązanie, jest Bring - jeden z przewoźników korzystających z sieci agnostycznej - otwartej na wszystkie firmy kurierskie.

SwipBox w Danii już od dwóch lat wdraża projekt Nearboks, czyli "skrytek po sąsiedzku". Zewnętrzne automaty Infinity są bezdotykowe i obsługiwane za pomocą dedykowanej aplikacji. Ponadto, nie wymagają podłączenia do prądu oraz są bardzo łatwe w konfiguracji. Urządzenia są otwarte 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu i zlokalizowane w bezpośredniej okolicy miejsca zamieszkania użytkowników. Z rozwiązania korzysta kilku dostawców logistycznych w ramach sieci agnostycznej.
Rynek e-commerce skorzystał na wybuchu pandemii, ponieważ zakupy w głównej mierze przeniosły się do Internetu. Wzrosło tym samym zapotrzebowanie na bezpieczne przesyłki za pomocą automatów paczkowych. Wzrost transakcji online wymaga jednak równocześnie większej elastyczności w zakresie realizacji zwrotów.

- Logistyka zwrotów jest kluczowym elementem naszej działalności. Uzupełniając usługi w kontekście automatów Nearboks, mamy możliwość oferowania w pełni zintegrowanych rozwiązań, których oczekują nowocześni konsumenci - powiedział Jens Lauge, Strategic Product Developer w Bring.

Oprogramowanie obsługujące zwroty w automatach SwipBox Infinity zostało zaprojektowane w taki sposób, aby całość była realizowana wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy zarejestrować swoją paczkę za jej pośrednictwem i zanieść do najbliższej skrytki.

- Zawsze szukamy nowych rozwiązań i sposobów na wyprzedzenie potrzeb oraz wymagań rynku. Wprowadzenie kolejnych innowacyjnych narzędzi przy współpracy z Bring to dla nas ekscytująca wiadomość. Umożliwiając bezpieczną realizację zwrotów, zapewniamy jeszcze większą wygodę oraz komfort użytkownikom końcowym - stwierdził Jens Rom, CEO SwipBox.

Zaawansowana technologia umożliwia instalację automatów SwipBox Infinity w dowolnym miejscu. Poza Danią urządzenia są obecnie dostępne także w Szwecji, Norwegii i Belgii.

Źródło: Newseria

O automatach paczkowych czytaj także:
- Out-of-home delivery in Europe 2021 - raport Last Mile Experts
- Automaty paczkowe SwipBox w całej Norwegii
- Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych
- Ostatnią milą do automatu paczkowego
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 11 maj 2021 11:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe