Zaloguj się

DACHSER rozwija program bezemisyjnych dostaw

DACHSER rozwija program bezemisyjnych dostaw Fot. Pixabay

W ramach Strategii Ochrony Klimatu Dachser planuje wprowadzić bezemisyjne dostawy do centrów miast w co najmniej jedenastu najważniejszych metropoliach europejskich. Aby nie utrudniać ruchu pieszym oraz chronić klimat, firma wprowadziła furgonetki i ciężarówki z napędem elektrycznym, a także rowery towarowe z elektrycznym wspomaganiem.

Obecnie system bezemisyjnych dostaw Dachser został z sukcesem wdrożony w Stuttgarcie, Freiburgu i Oslo. Do końca 2022 r. zostanie uruchomiony także w Berlinie, Monachium, Strasburgu, Paryżu, Pradze, Kopenhadze, Madrycie i Porto. Dzięki wykorzystaniu pojazdów z napędem elektrycznym oraz rowerów ze wspomaganiem elektrycznym Dachser na nowo zdefiniował swoje procesy logistyczne dla dostaw drobnicowych w centrum miasta. Rowery są specjalnie zaprojektowane do przewozu małych ładunków i palet o wadze do 250 kilogramów.

W ramach bezemisyjnych dostaw Dachser standardowo dostarcza wszystkie przesyłki w określonym obszarze, zazwyczaj w centrum miasta, które obejmuje strefy wyłączone z ruchu pojazdów. Dzięki temu minimalizuje się negatywny wpływ na środowisko naturalne, ogranicza emisję CO2 oraz poziom hałasu. W grudniu 2018 r. pilotażowy projekt, wdrożony w Stuttgarcie, zdobył nagrodę w konkursie na zrównoważoną logistykę miejską organizowanym przez niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska.

Długoterminowa strategia ochrony klimatu
- Aktywna ochrona klimatu jest częścią integracyjnej odpowiedzialności Dachser. Nasze zaangażowanie spełnia zarówno oczekiwania naszych klientów, jak i interesariuszy, zapewniając tym samym długoterminowy zrównoważony rozwój firmy - powiedział Burkhard Eling, CEO w Dachser. - W tym celu zdefiniowaliśmy cztery kluczowe obszary działań, którymi zajmujemy się w ramach naszej Strategii Ochrony Klimatu: Efektywność procesów, Efektywność energetyczna, Badania i rozwój oraz Odpowiedzialność społeczna. Ten ostatni obszar rozumiemy jako zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, które wykracza poza nasze interesy biznesowe - dobrym przykładem będzie współpraca z organizacją pomagającą dzieciom "Terre des hommes", którą kontynuujemy od 2005 r. na trzech kontynentach.

Decyzja firmy o rozszerzeniu programu bezemisyjnych dostaw Dachser na co najmniej jedenaście europejskich miast do końca 2022 r. jest wstępem do szeregu działań, które operator usług logistycznych zamierza realizować w najbliższych latach w ramach długoterminowej Strategii Ochrony Klimatu.

- Przede wszystkim stawiamy na wydajną logistykę i innowacje techniczne. Zamiast podążać tą drogą w pojedynkę, chcemy współpracować z klientami i partnerami, którzy także zamierzają aktywnie kształtować rozwój usług logistycznych w kierunku przyjęcia technologii nisko- i bezemisyjnych. Jesteśmy przekonani, że jest to jedyny sposób, aby osiągnąć cele określone w Porozumieniu Paryskim, jak również cele ochrony klimatu Unii Europejskiej i wielu innych krajów w perspektywie średnio- i długoterminowej - dodaje Stefan Hohm, Chief Development Officer, który wraz z CEO Burkhardem Elingiem odpowiada za ochronę klimatu w Dachser.

Źródło: Dachser

Więcej o rowerach cargo pisaliśmy także w artykułach:
- E-rowery cargo jako nowoczesne rozwiązanie problemów ostatniej mili
- Urząd Miasta w Gdyni dotuje rowery cargo
- Elektryczne rowery Dachser w coraz większej liczbie miast
- Dzika logistyka miejska - raport Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze
- Czeski Dachser uruchomił dostawy rowerem towarowym
- Rowery cargo w służbie GLS w Krakowie (artykuł w czasopiśmie Logistyka 5/2020)

Ostatnio zmieniany w niedziela, 16 maj 2021 15:42
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe