Zaloguj się

Poczta Polska wdrożyła aplikację mSpeed

Poczta Polska wdrożyła aplikację mSpeed Fot. Poczta Polska

W czerwcu br. Poczta Polska wdrożyła nową aplikację mobilną mSpeed, umożliwiającą rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków paletowych w czasie rzeczywistym. Aplikacja jest dedykowana przewoźnikom realizującym odbiory i doręczenia przesyłek paletowych. To kolejny krok w stronę rozwoju technologicznego Poczty Polskiej, w kontekście podniesienia poziomu obsługi i wzrostu satysfakcji klientów.

Poczta Polska sprofilowała aplikację mSpeed specjalnie pod obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paletowych, aby zapewnić swoim klientom sprawniejszą koordynację przeprowadzanych operacji logistycznych. Program umożliwia rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków w czasie rzeczywistym. Obsługuje kontekstową komunikację spedytora z kierowcą w zakresie realizowanych zadań.

- mSpeed to najnowsze rozwiązanie Poczty Polskiej w zakresie obsługi logistycznej rosnącego wolumenu przesyłek paletowych. Wdrożyliśmy je z myślą o współpracujących klientach, aby ułatwić im proces dystrybucji ładunków gabarytowych. Planujemy stały wzrost technologiczny, w kierunku jeszcze efektywniejszej obsługi operacji związanych z transportem paletowym - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej SA.

Urządzenie mobilne, na którym działa aplikacja mSpeed przypisane jest do kierowcy, a nie do konkretnego auta, co pozwala na włączenie w proces logistyczny zarówno stałych przewoźników, jak i jednorazowych podwykonawców. Dzięki aplikacji kierowca w czasie rzeczywistym przyjmuje zadania i rejestruje oraz aktualizuje poszczególne etapy ich realizacji, w tym: załadunek i rozładunek palet, statusy odbioru i dostawy z uwzględnieniem anomalii, skany oraz zdjęcia dokumentów potwierdzających realizację dostawy, oraz wcześniej zdefiniowane obowiązkowe raportowanie wykonywanych czynności. Dyspozytor ma możliwość lokalizacji kierowcy w trakcie obsługi rejonu, pozostając z nim w stałym kontakcie poprzez wbudowany do aplikacji komunikator.

Poczta Polska jest największą firmą infrastrukturalną i logistyczną w kraju, o dużym potencjale rozwojowym. Notuje systematyczny progres w obsłudze branży TSL (transport, spedycja, logistyka), realizowanej na rzecz klientów korzystających z krajowych i międzynarodowych przesyłek paletowych. W najnowszym rankingu Rzeczpospolitej "TSL 2021", Poczta zajęła 1 miejsce, zaś w "Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek" Rzeczpospolitej, została sklasyfikowana na 22. pozycji - najwyższej spośród polskich firm logistycznych.

Źródło: Poczta Polska SA

O usługach logistycznych czytaj także:
- FedEx gotowy na UEFA EURO 2020
- GEFCO nawiązuje współpracę z Subaru w Czechach
- CEVA Logistics zarządza jednym z najnowocześniejszych magazynów Under Armour
- FM Logistic z najnowocześniejszym TMS na rynku
- Dachser uruchamia codzienne połączenia ze Szczecina do Mannheim

Ostatnio zmieniany w środa, 16 czerwiec 2021 11:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe