Zaloguj się

Poczta Polska rozwija sieć punktów odbioru

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Poczta Polska rozwija sieć punktów odbioru Fot. Poczta Polska

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Poczta Polska rozwija sieć click&collect, dzięki której odbiór zakupów ze sklepów online jest prosty i wygodny. Spółka posiada już największą w kraju sieć - 15 000 punktów, do której należą zarówno placówki i automaty pocztowe, jak i również sklepy: Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Biedronka, stacje paliw Orlen oraz kioski RUCH.

Z myślą o wygodzie i komforcie klientów kupujących online Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje sieć Odbiór w Punkcie, do której oprócz kilku tysięcy własnych placówek pocztowych, automatów pocztowych, należą także punkty odbioru przesyłek w znanych i lubianych przez konsumentów sieciach partnerskich.

- Wygoda, największa dostępność dla Klienta i powszechność usług na terenie całej Polski to główne atuty naszej sieci. Klienci chcą odbierać towary zamawiane w e-sklepach w sposób prosty, przy okazji załatwiania codziennych spraw, a my im to umożliwiamy - mówi Tomasz Zdzikot, Prezes Zarządu Spółki. - Sukcesywnie rozwijamy naszą sieć i prowadzimy rozmowy także z globalnymi partnerami, dzięki którym sieć może być jeszcze bardziej rozległa. Zgodnie z przyjętą przez Pocztę Polską Strategią na lata 2021-2023 do końca przyszłego roku liczba punktów odbioru przekroczy 20 tys. i w kolejnych latach sukcesywnie będzie wzrastać - podkreśla Tomasz Zdzikot.

Usługa Pocztex Kurier 48 z opcją dostawy Odbiór w punkcie cieszy się stale rosnącą popularnością, podobnie jak oferta dla e-sklepów Celuj w Punkt! Tylko w ostatnich dwóch miesiącach Poczta pozyskała ponad 1,4 tys. nowych partnerów biznesowych na usługi kurierskie.
Duży wybór i zróżnicowane lokalizacje w całym kraju to gwarancja, że każdy Klient znajdzie dogodny punkt blisko siebie, często w odległości tylko kilku minut pieszo od miejsca pracy czy zamieszkania. Przesyłkę można odebrać podczas załatwiania zakupów w pobliskim sklepie, kiosku, czy przy okazji tankowania paliwa. W ramach stale rozwijanej sieci ponad 50% punktów czynnych jest 7 dni w tygodniu. W automatach pocztowych w placówkach i na stacjach Orlen przesyłki można odbierać całodobowo, zaś w sklepach Żabka, w większości, w godzinach 6-23. Wybór punktu można zatem wygodnie dostosować do własnych preferencji i stylu życia. Na odbiór przesyłki adresat ma aż 7 dni od dnia otrzymania pierwszego powiadomienia sms lub email, w tym czasie otrzymuje on dwa powiadomienia z przypomnieniem o możliwości odbioru.

Mapa sieci punktów odbioru Poczty Polskiej dostępna jest na stronie: https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl

Źródło: Poczta Polska

O logistyce ostatniej mili czytaj także:
- Allegro postawiło pierwsze ekologiczne automaty paczkowe w Poznaniu i Warszawie
- SwipBox w Danii umożliwia zwroty w automatach Infinity
- Out-of-home delivery in Europe 2021 - raport Last Mile Experts
- Ostatnią milą do automatu paczkowego
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 24 czerwiec 2021 09:38
Zaloguj się by skomentować