Zaloguj się

DHL Supply Chain z tytułem światowego lidera 3PL

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
DHL Supply Chain z tytułem światowego lidera 3PL Fot. DHL

W raporcie Magic Quadrant1 firmy Gartner 16 międzynarodowych spółek logistycznych zostało poddanych ocenie pod kątem spójności wizji i skuteczności jej realizacji. Światowym liderem 3PL wybrany został DHL Supply Chain - pion logistyczny Grupy Deutsche Post DHL.

- Nasi klienci wysoko cenią elastyczność firmy i jej umiejętność adaptacji, które były szczególnie dobrze widoczne podczas pandemii koronawirusa. Bliskość i intensywny dialog z klientami pomaga zrozumieć ich rzeczywiste potrzeby i wyzwania, przed którymi stają, a także daje możliwość znalezienia najlepszych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że nawet podczas pandemii byliśmy w stanie szybko reagować na pojawiające się wyzwania i opracowaliśmy dla klientów firmy najlepsze rozwiązania związane z łańcuchem dostaw. Tworzenie nowych operacji związanych z realizacją zamówień oraz rozwiązań z zakresu transportu - czasami z dnia na dzień - było możliwe wyłącznie dzięki rozwiniętej analizie danych, dobrze wyszkolonym zespołom oraz kulturze prawidłowego wykonania zadań za pierwszym razem. Do skuteczności tych działań w znacznym stopniu przyczynił się postęp firmy w cyfryzacji łańcuchów dostaw - podkreśla mocne strony spółki Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain.

- Niezmiernie cieszymy się z pozycji światowego lidera 3PL według raportu Magic Quadrant - mówi Patrick Kelleher, Globalny Dyrektor ds. Rozwoju w DHL Supply Chain. - Naszym zdaniem DHL jest światowym liderem zewnętrznych dostawców usług logistycznych pod względem zrównoważonego rozwoju, co jest wyjątkowo satysfakcjonujące w świetle podejmowanych działań na jego rzecz, które udaje nam się z powodzeniem wdrażać. Kładziemy nacisk nie tylko na opracowywanie dla naszych klientów najlepszych rozwiązań z zakresu łańcuchów dostaw, ale także na sprawieniu, że będą one możliwie zrównoważone. Dzięki programowi ESG oraz wdrożonym w całej grupie programom GoGreen pomagamy klientom realizować cele związane ze zrównoważonym rozwojem.

Raporty firmy Gartner stanowią opinię jej ciała badawczo-doradczego, zatem nie należy ich traktować jako faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, w odniesieniu do wskazanego raportu badawczego, w tym dorozumianych gwarancji wartości handlowej lub przydatności do określonego celu.


1 Raport firmy Gartner "Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide", Susan Boylan et al., czerwiec 2021 r.

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 lipiec 2021 12:01
Zaloguj się by skomentować