Zaloguj się

Jak zarabiać na bezpieczeństwie? Nowy odcinek podcastu!

Jakie korzyści osiągają firmy transportowe, które stosują rozwiązania telematyczne? Czy monitoring pojazdów to funkcjonalność, na którą mogą sobie pozwolić tylko duże przedsiębiorstwa transportowe? Jaki jest prawdziwy wpływ niebezpiecznej jazdy na biznes przedsiębiorstwa? Co można zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom? I wreszcie - jak zarobić na bezpieczeństwie? Na te i wiele innych pytań odpowiadają przedstawiciele firmy Webfleet Solutions Poland: Wojciech Filipiak, Senior Sales Engineer oraz Agnieszka Szwaj, Marketing Manager. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka naszego podcastu "Obok logistyki", zatytułowanego: "Jak zarabiać na bezpieczeństwie?"

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba ofiar wypadków drogowych w UE zmniejszyła się o 23% rocznie, a w 2019 r. w całym regionie na milion osób biorących udział w wypadkach na drogach śmierć poniosło 51 osób. Te statystyki nie są przypadkowe. Inicjatywa Unii Europejskiej: "Wizja zero", której celem jest osiągnięcie zerowej liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach na drogach do 2050 r. oraz zmniejszenie o 50% liczby poważnych obrażeń spowodowanych wypadkami drogowymi między 2020 a 2030 r., w znacznym stopniu przyczyniła się do tego spadku. Nie oznacza to jednak, że bezpieczeństwo nie jest już kwestią wymagającą uwagi. Wciąż szacuje się, że około 120.000 osób rocznie doznaje na europejskich drogach obrażeń, których skutki zmieniają ich funkcjonowanie i odczuwalne są przez całe życie. Pomimo licznych kampanii społecznych i podejmowanych działań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego, to wciąż Polska znacząco odstaje od innych krajów europejskich, jeśli chodzi o śmiertelność w wypadkach drogowych. Ze statystyką na poziomie 77 wypadków śmiertelnych na milion mieszkańców zajmujemy pozycję niechlubnego lidera w EU. Wg wstępnych danych podsumowujących 2020 rok, na polskich drogach doszło do 22.490 wypadków, w których poszkodowanych zostało 25.344 osób, a 2.105 poniosło śmierć. Był to jeden z najbezpieczniejszych okresów od lat na drogach naszego kraju. Takie smutne dane płyną z Europejskiego raportu bezpieczeństwa drogowego 2021, przygotowanego przez Webfleet Solutions. Do najczęstszych przyczyn wypadków należą m.in. używanie telefonu lub innego urządzenia podczas jazdy, zmęczenie kierowcy prowadzącego pojazd, notoryczne przekraczanie prędkości, przejeżdżanie skrzyżowania na czerwonym świetle itp. Co menedżerowie firm mogą zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo swoich kierowców flotowych? Jednym z takich rozwiązań jest wdrożenie systemu opartego na telematyce, który pozwoli nie tylko monitorować wszystkie pojazdy we flocie, ale także znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów utrzymania pojazdów i optymalizację tras.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu, w którym udział wzięli eksperci Webfleet Solutions: Wojciech Filipiak i Agnieszka Szwaj. Nasi goście opowiadają m.in. o wynikach Europejskiego raportu bezpieczeństwa drogowego 2021 oraz o korzyściach z wdrożenia telematyki.

 

Przeczytaj także:
- Europejski raport bezpieczeństwa drogowego 2021
- Informacja o rozwiązaniu Webfleet Video

 

Ostatnio zmieniany w środa, 07 lipiec 2021 10:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe