Zaloguj się

Grupa Raben przejmuje Grupę BAS

Grupa Raben przejmuje Grupę BAS Fot. Raben

Grupa Raben przejęła 100% udziałów w Grupie BAS z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2021 roku. Dzięki tej transakcji Raben przejmuje wszystkie oddziały Grupy BAS na terenie Holandii, Słowacji i Włoch oraz zespół 210 doświadczonych pracowników. Transakcja została już zatwierdzona przez władze antymonopolowe.

Grupa BAS to firma rodzinna, która została założona w 1986 roku. Jest dostawcą kompleksowych usług logistycznych i dysponuje blisko 50 000 m kw. powierzchni magazynowej oraz własną flotą samochodów ciężarowych i naczep. Firma koncentruje swoją działalność na międzynarodowych transportach drobnicowych i specjalizuje się w połączeniach między Holandią a Włochami.

- Jako rodzina doszliśmy do punktu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym, samodzielnym rozwojem albo dołączeniem do większego, profesjonalnego operatora logistycznego. W najbliższych latach sektor logistyczny ulegnie znacznym zmianom, które przyniosą nie tylko szanse, ale i zagrożenia. Stając się częścią większej organizacji, jaką jest Grupa Raben, jako średniej wielkości gracz będziemy mniej podatni na te wpływy z zewnątrz - komentuje Lorenzo Bas, CEO Grupy BAS. - Jesteśmy dumni, że Grupa BAS będzie częścią Raben i jesteśmy przekonani, że podjęliśmy właściwą decyzję, która przyniesie wszystkim długoterminowe korzyści.

Grupa Raben wywodzi się z Holandii, ale od lat 90-tych XX wieku jej centrala znajduje się w Polsce, w Robakowie koło Poznania. Raben ma 90-letnie doświadczenie na rynku TSL i ponad 150 oddziałów w 13 krajach Europy, posiada około 1 200 000 m kw. powierzchni magazynowej, a roczny obrót firmy wynosi 1,3 miliarda euro. Główny oddział w Holandii zlokalizowany jest w Oss.

Dzięki przejęciu Grupy BAS, Raben zwiększa swoją sieć w Europie Południowo-Zachodniej i wzmacnia swoją pozycję w sektorze usług logistyki kontraktowej i transportu intermodalnego. Nowe możliwości wynikające z transakcji przyniosą korzyści nie tylko klientom obu firm, ale również pracownikom.

- Przejęcie Grupy BAS otwiera nowe możliwości w Europie, a jednocześnie rozszerza naszą sieć połączeń. Ponadto, wzmacnia naszą pozycję w krajach Beneluksu i zwiększa możliwości rozwoju w Europie Południowej - podsumowuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Obie firmy kładą duży nacisk na odpowiedzialność społeczną, etykę i uczciwość, a także wykazują silne zaangażowanie w innowacje i zrównoważony rozwój.
- Wszyscy pracownicy i klienci Grupy BAS są mile widziani w Grupie Raben. Razem będziemy dalej pomnażać wspólne sukcesy - podkreślił Berend Jan Schuring, Dyrektor Zarządzający spółki Raben Netherlands BV.

Źródło: Raben

O innych przejęciach firm czytaj także:
- InPost sfinalizował przejęcie Mondial Relay
- Kuehne+Nagel finalizuje przejęcie firmy Apex i zostaje liderem rynku przewozów transpacyficznych
- C.H. Robinson przejmuje Combinex Holding B.V.
- Alstom sfinalizował proces przejęcia Bombardier Transportation
- GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 lipiec 2021 09:05
Zaloguj się by skomentować