Zaloguj się

Projekt STILL w Danfoss z nagrodą IFOY 2021!

Wdrożenie systemu automatyzacji STILL w firmie Danfoss zostało wyróżnione nagrodą IFOY 2021 w dziedzinie całościowych rozwiązań magazynowych. Jury doceniło przede wszystkim efektywność i skalowalność zastosowanych koncepcji.

IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year Award - międzynarodowa nagroda dla najlepszego wózka widłowego i rozwiązania logistycznego roku) to niezależna organizacja tworząca ramy obiektywnej oceny produktów i usług intralogistycznych. Ze względu na transparentną i dopracowaną metodologię przyznawana przez nią nagroda uchodzi za najbardziej wiarygodne i prestiżowe wyróżnienie branżowe. Ogłoszenie wyników edycji 2021 odbyło się 5 lipca w Dortmundzie. Wśród laureatów znalazło się wdrożenie systemu automatyzacji w firmie Danfoss. W ciągu niespełna pięciu miesięcy w zakładzie zaplanowano i zrealizowano zautomatyzowany system transportu wewnętrznego iGo systems. Wózki AGV - pojazdy STILL MX-X klasy VNA oraz wózki podnośnikowe typu EXV - połączono w jego ramach z przenośnikami, co pozwoliło uzyskać dużą przepustowość magazynu, obniżyć koszty operacyjne o około 20% w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań oraz zapewnić skalowalność procesów w związku z planowanym rozwojem działalności obiektu.

- To kolejny rok z rzędu, w którym rozwiązanie firmy STILL zostaje wyróżnione najwyższym laurem w branży transportu wewnętrznego. To świadectwo nieustającej innowacyjności, doskonałego wyczucia przez naszych inżynierów potrzeb rynku oraz skutecznej realizacji ambitnych koncepcji - mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. - Cieszymy się także z polskiej perspektywy - widzimy bowiem, że skraca się czas od światowych premier i pionierskich wdrożeń do transferu nowoczesnych technologii na nasz grunt. Klienci coraz częściej przyjmują perspektywę długofalowych korzyści i zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że firma STILL znajduje uznanie ekspertów i klientów jako partner w tego typu realizacjach - dodaje Włuka.

Organizacja IFOY zapowiedziała już kolejną edycję konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 października 2021 r. Nominowani zostaną wyłonieni do końca grudnia - tak, by wczesną wiosną można było przeprowadzić serię testów, na podstawie których podjęty zostanie werdykt w sprawie najlepszych wózków widłowych i rozwiązań logistycznych 2022 roku.

Źródło: Newseria

O intralogistyce czytaj także:
- Fabryka przyszłości. Rozwiązania chmurowe dla flot w intralogistyce i produkcji
- Pneumatyczne ramię do paletyzacji wspomaga pracowników magazynowych
- Kieszeniowa automatyzacja Dematic w zakładzie HABA
- Fokus na intralogistykę
- Nowy IGV sterowany inteligencją roju

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 lipiec 2021 11:08
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe