Zaloguj się

KION Group rozpoczyna produkcję wózków widłowych w nowym zakładzie w Polsce

KION Group rozpoczyna produkcję wózków widłowych w nowym zakładzie w Polsce Fot. KION Group

KION GROUP AG otworzyła w Kołbaskowie koło Szczecina nowoczesną fabrykę wózków przemysłowych. Zakład będzie produkował wózki widłowe z przeciwwagą dla wszystkich marek należących do segmentu KION Industrial Trucks & Services. Dotyczy to również serii modeli produkowanych dotychczas w zakładach w Europie Zachodniej. Celem jest zwiększenie ich stopnia automatyzacji i cyfryzacji. Z myślą o przyspieszeniu dostaw od przyszłego roku w Kołbaskowie produkowane będą również serie modeli wytwarzanych obecnie jedynie w Xiamen w Chinach.

Nowa fabryka w Polsce stanowi uzupełnienie istniejących zakładów produkcyjnych KION Group w całej Europie i będzie koncentrowała się na produktach do mniej wymagających zastosowań przeznaczonych dla klientów w regionie EMEA.
- Nowy zakład w sercu Europy to doskonała okazja do udziału w rozwoju gospodarczym tego szybko rozwijającego się segmentu rynku - mówi Gordon Riske, dyrektor generalny KION GROUP AG. - Lokalizacja w pobliżu granicy polsko-niemieckiej ma dodatkową zaletę w postaci wygodnego dostępu do doskonałej sieci dostawców.

KION Group poprzez swoje trzy silne marki, Linde Material Handling, STILL oraz Baoli, zamierza w jeszcze większym stopniu wspierać swoich klientów w rozwoju rynku intralogistycznego w regionie EMEA. Aby osiągnąć ten cel, firma zainwestowała w nowy zakład łącznie około 80 milionów euro. Do końca 2023 r. KION, jeden z największych na świecie dostawców urządzeń do przenoszenia materiałów i logistyki, planuje stworzyć w polskim zakładzie do 400 miejsc pracy.

- Na nowych pracowników czeka atrakcyjne, nowoczesne środowisko pracy. Zakład dysponuje również możliwościami zajmowania się inżynierią mechaniczną, która utoruje drogę dalszemu postępowi technologicznemu - mówi kierownik zakładu Tomasz Maleszka.

Na terenie o powierzchni ok. 18 ha mieści się nowoczesny zakład produkcyjny, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz centrum administracyjne, które łącznie dysponują powierzchnią niemal 44 tys. m kw., równowartość około sześciu boisk piłkarskich. W ramach przygotowań do planowanego rozwoju, na nowym terenie przewidziano również możliwość rozbudowy zakładu o około 20 tys. m kw. powierzchni.

W ubiegłym roku zamówiono w Polsce ponad 25 tys. nowych wózków, z czego około 30% pochodziło od marek KION Group.

Źródło: KION Group

O intralogistyce czytaj także:
- Projekt STILL w Danfoss z nagrodą IFOY 2021!
- Fabryka przyszłości. Rozwiązania chmurowe dla flot w intralogistyce i produkcji
- Pneumatyczne ramię do paletyzacji wspomaga pracowników magazynowych
- Kieszeniowa automatyzacja Dematic w zakładzie HABA
- Fokus na intralogistykę

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 12 lipiec 2021 16:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe